Simit ve poğaça satarak kazandığı 200 bin TL parası dolandırıcıların tek telefonuyla...

Simit ve poğaça satarak kazandığı 200 bin TL parası dolandırıcıların tek telefonuyla yok oldu

19
0
PAYLAŞ

Manisa‘s Salihli Bölgede ikamet eden Sabri İpal isimli bir vatandaş, otuz yıldır dolandırıcılıklarla biriktirdiği iki yüz bin pound altın ve gümüşü kaybetti. Kendilerini Aedile’ye yönlendiren soyguncular, telefonla aradıkları Sabri Şipal’in elindeki altınları verdiklerini ve soyulan takılarda altınla temin etmeleri gerektiğini söyledi. Sonra dolandırıcılıklara inanarak, ipal tüm birikimini verdi.

“GERÇEK KİLİTLİ”

Salihli’nin Seyrantepe ilçesinde otuz yıldır yaşayan evli ve biri engelli 2 çocuk babası olan Sabri Şipal, telefon dolandırıcılığı tuzağına düştüğü için iki yüz bin lira kaybetti. İpal çekildi ve “Ben yandım, başkaları yakılmasın” dedi.

“BİZ VE ÇOCUKLARIMIZIN CARİ VERGİ”

Ailesi tarafından davet edildiğini söyleyen ipal, “Bir zamanlar evimizde telefon çaldı. Onu getiren adamlar kuyumcunun soyulduğu evimizde altın aldığını söyledi.” Ve tabi ki yapılan sözden dolayı cevap veremedik. Ne olduğunu anlayamadık. “O adamın elimizdeki kadar maskesi vardı. Elimizdeki her şeyi tabuta koyduk. Oğluma bile malul maaşı vermiştim.

“Yıllarca şişe ve hamur işleri sattım”

Bu tür televizyon Haberler Şipal, beni gördüklerinde çok şaşırdığını ancak başlarına aynı şeyin geldiğini belirterek, “Eşimle sürekli insanların nasıl tuzağa düştüğünü konuşurduk. Şimdi bize de aynısı oluyor. Öyle değil. bu birikimleri elinize nasıl verdiğinizi belli edin. Kafanız karışır, canınız ne isterse onu yaparsınız. Siz bu konuyla ilgileniyorsunuz ve ben de sulh hakimlerinden tüm birikimlerimi alan bu adamların adalete teslim edilmesini rica ediyorum” dedi. dedim.

hlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK