AK Parti Büyükşehir Meclis Grubu, Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu

AK Parti Büyükşehir Meclis Grubu, Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu

233
0
PAYLAŞ

Hatay Büyükşehir Belediyesi Konsey Parti Komisyon, 2019 ve 20 yılda bazı usulsüzlük ve eksiklikler olduğu iddiasıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Üyesi Mehmet Saruhan, Hatay Adliyesi’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“2019 yılı” Sayıştay Rapor için gerekli işlemin yapılması ve 2020 yılına kadar belediyenin görüşülmesi için Başkanlık Divanı’na başvurduk. Bunun yapılmasını talep ediyoruz. Raporun denetimini meclis başkanlığına sunmuş olmamıza rağmen, 31 Mart’ta bir büyükşehir belediye başkanının son 5 ayda sorunları görüşmediği bir dönemde, işten yola çıkarak; Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusunda bulunmamızla ilgili tespit ettiğimiz eksiklikleri, engelleri ve suistimalleri görüşmek üzere Hatay’ı Cumhuriyet Başsavcılığına göndermiştir. Bu ceza davasında 2019 yılında tamamlanması gereken eksiklikler ve eksiklikler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. 2020 yılı raporunda belirtilen usulsüzlük, sakatlık ve sakatlıklarla ilgili olarak belirtilmeyen Akıl Mahkemesi raporları ile sorumluların soruşturulması ve cezalandırılması hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. . .

Saruhan, her olayı saygıyla ve avluda karşıladığını sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediyesi Altınözü Rıfat Sarı, Kırıkhan Büyükşehir Belediyesi Ayhan Yavuz, Payas Binbaşı Bekir Altan Belediyesi, AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Üyesi Ramazan Alparslan ve AK Parti Hatay İl Başkan Yardımcısı Fatih Yüksel katıldı.

AK Parti Büyükşehir Grubu Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Büyükşehir Grubu Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu

AK Parti Büyükşehir Grubu Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunduAK Parti Büyükşehir Grubu Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK