Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman? Adaylık Kaldırma Sınavı giriş belgesi yayınlandı

Adaylık Kaldırma Sınavı ne zaman? Adaylık Kaldırma Sınavı giriş belgesi yayınlandı

62
0
PAYLAŞ

Aday bastırma sınavı ne zaman? Adaydan çekilme sınavına giriş belgesinin yayınlanması

Aday bastırma sınavı ne zaman? Adayların sınavdan çıkarılmasına ilişkin giriş belgesi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretime geçiş için her yıl düzenlenen aday çıkarma sınavı AKS için tarih belirlendi. Corona virüs salgını nedeniyle tarihi ertelenen aday geri çekme sınavı 5 Eylül’de yapılacak. Adaylar sınav giriş belgelerine https://mebbis.meb.gov.tr/ adresinden ulaşabilecekler.

Aday bastırma sınavı ne zaman?  Adayların sınavdan çıkarılmasına ilişkin giriş belgesi yayınlandı

Corona virüsü nedeniyle ara verilen sınavlardan biri olan aday bastırma sınavı için tarih belirlendi. . Aday Bastırma Sınavı’na (AKS) giriş koşullarını sağlayan öğretmen adaylarının sınav yerleri açılmıştır.

GİRİŞ SİLME SINAV SERTİFİKASI

AKS NE ZAMAN, NE ZAMAN?

AKS sınavı 5 Eylül 2021 Pazar günü saat 14:00’de yapılacaktır.

SİLME SINAVINA GİRİŞ YERİNİ NASIL BİLİRİM?

Adaylar, sınav giriş belgelerine https://mebbis.meb.gov.tr/ adresine kullanıcı ve şifreleri ile giriş yaparak Genel Bilgiler bölümündeki Başvuru İşlemleri sayfasından kullanıcı ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabileceklerdir.

ÇEKİLİŞ SINAVI NE ZAMAN ERTELENDİ?

“Bazı illerde bazı illerde yüz yüze eğitim veriliyor. Bu sınavları nasıl etkileyecek? Salgın nedeniyle ertelenecek sınavlar var mı? Soruya yanıt veren eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 sınavın ertelendiğini açıkladı.

Selçuk, “25 Nisan’da yaklaşık 1 milyon burslu sınav var. Bunu erteliyoruz. Ne zaman ertelediğimizi şu anda söyleyemeyiz. Salgının durumuna bakmamız gerekiyor. Geçen sene eylül ayına erteledik. Öğretmen Kaldırma Sınavı 25 Nisan’da yapıldı. Bunu erteliyoruz” dedi.

Aday bastırma sınavı ne zaman? Adayların sınavdan çıkarılmasına ilişkin giriş belgesi yayınlandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK