AÖL sonuçları açıklandı! Açık lise sınav sonuç sorgulama…

AÖL sonuçları açıklandı! Açık lise sınav sonuç sorgulama…

82
0
PAYLAŞ

AÖL sonuçları açıklandı! Ortaöğretim sınav sonuçları sorgulanıyor…

AÖL sonuçları açıklandı! Ortaöğretim sınav sonuçları sorgulanıyor…

Açıköğretim kurumlarının 2020-2021 eğitim öğretim yılı ek sınav sonuçları açıklandı. AÖL sınav sonuçları, TC kimlik numaraları veya öğrenci numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapılarak öğrenilebilir.

AÖL sonuçları açıklandı!  Ortaöğretim sınav sonuçları sorgulanıyor...

Ortaöğrenimini yurtdışında tamamlamak isteyenlerin merakla beklediği MEB AÖL tamamlama sınavı sonuçları açıklandı. İşte AÖL sonuçları için sorgulama ekranı…

EOL SONUÇ TALEP SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak “Güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifre” bilgilerini doğru girerek AÖL tamamlayıcı sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

AÇIKÖĞRETİM ORTAOKUL (EOL) NEDİR?

Açık okul lisesi ya da kısaca açık lise, çeşitli nedenlerle örgün eğitimine devam edemeyen veya eksik eğitim bırakmak zorunda kalan öğrencilerin bulunduğu lisedir. Açık öğretim liselerinde öğretim süresi 4 yıl 8 yarıyıldır. Ancak, 18 yaşını doldurmuş öğrenciler, yılda üç sınava girme haklarını değerlendirdikleri takdirde, eğitimlerini 2,5 yılda tamamlayabilirler.

Kayıt ve yenileme işlemleri online olarak yapılmaktadır. Öğrenciler yılda iki kez kayıt yenilemek zorundadır.

Öğrenciler belirtilen tarihlerde kayıtlarını yenilerler, kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra derslerini seçerler. Daha önce ilan edilen tarihlerde yılda iki kez sınava girer. Sınavlardan alınan krediler toplanır. Açıköğretim Lisesinde okuyan bir öğrencinin mezun olabilmesi için:

– En az 8 yarıyıl öğrenim görmüş,
– Minimum 192 toplam kredi,
– Başta dil ve anlatım dersi olmak üzere diğer zorunlu derslerin sınavlarını geçmek zorundadır.

Açık liseden mezun olup diploma almaya hak kazananlar diplomalarını sınav sonuçlarının açıklanmasından yaklaşık 2 ay sonra il ve ilçelerindeki halk eğitim merkezlerinden alırlar.

Türkiye’de binlerce açıköğretim ortaokul öğrencisi var. Açık bakalorya sahipleri de normal bakalorya sahipleri gibi YGS ve LYS’ye kayıt yaptırabilir ve istedikleri üniversitelerde eğitim görebilirler. Açık lise öğrencileri herhangi bir hak sınırlamasına tabi değildir.

AÖL sonuçları açıklandı! Ortaöğretim sınav sonuçları sorgulanıyor…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK