Bursluluk sınavı yerleri belli oldu! İOKBS sınavı ne zaman?

Bursluluk sınavı yerleri belli oldu! İOKBS sınavı ne zaman?

63
0
PAYLAŞ

Bursluluk sınavı için yerler belli oldu! IOKBS sınavı ne zaman?

Bursluluk sınavı için yerler belli oldu! IOKBS sınavı ne zaman?

5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için burs sınavı 5 Eylül 2021 Pazar günü yapılacaktır. Sınav talebini tamamlayan öğrenciler için burslu sınava giriş belgesi; Milli Eğitim Bakanlığı.

Bursluluk sınavı için yerler belli oldu!  IOKBS sınavı ne zaman?

Burs almak isteyen öğrenciler burslu sınav başvuru tarihlerini beklemektedir. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılacağı IOKBS sınavını geçen öğrenciler burs almaya hak kazanacak. Sınav giriş belgesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sayfasında yayınlandı.

BURS SINAV GİRİŞ BELGESİ

BURS SINAVI NE ZAMAN?

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar için düzenlenen sınav 5 Eylül’de saat 10:00’da yapılacaktır. Dereceye giren öğrencilerin başvuruları sistem üzerinden okul yönetimi tarafından onaylanacaktır.

BURS SINAVI NEDİR?

Serbest Devlet Yatılı ve Bursluluk Sınavı, Türkiye’de her yıl düzenlenen bir burs sınavıdır. Sınavı geçen adaylar, şartları sağlamaları halinde burs veya staj hakkı kazanırlar.

Her yıl 5., 6., 7., 8., 9., 10. ve 11. öğrencilerin girdiği sınavlarda ilan edilen kontenjan kadar öğrencilere burs imkanları sunulmaktadır. Bu yıl 60.000 öğrenciye burs verilmesine karar verildi.

Burs almanın temel koşulu, kişi başına düşen yıllık gelirin belirtilen miktardan az olmasıdır. Başka bir deyişle, iyi durumda olanlara burs verilmez. Ancak, bu öğretmenler ve kıdemli çocuklar için geçerli değildir.

Ücretsiz devlet yatılı bursu, sınıflara göre farklılık gösteren bir burs. Ancak bu bursu kazanmanın tek yolu belirtilen sınavdan yüksek puan almaktır.

meb okul ücretsiz yatılı ve burslu pazar sınavı Türkiye

Bursluluk sınavı için yerler belli oldu! IOKBS sınavı ne zaman?

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK