DGS tercih sonuçları ÖSYM sayfasında erişime açıldı

DGS tercih sonuçları ÖSYM sayfasında erişime açıldı

171
0
PAYLAŞ

DGS tercih sonuçları ÖSYM sayfasında yer almaktadır.

DGS tercih sonuçları ÖSYM sayfasında yer almaktadır.

DGS tercih sonuçları ÖSYM sonuç talep sayfasında mevcuttur. DGS sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenilebilir. DGS tercih sonuçlarından sonra kazananların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecektir.

DGS tercih sonuçları ÖSYM sayfasında yer almaktadır.

Dört yıllık bir bölümde eğitimine devam etmek isteyenlerin yer aldığı DGS için seçim süreci tamamlandı ve seçim sonuçları bugün açıklandı. Dikey geçiş sınavı, 2 yıllık bir ön lisans programını tamamlayan adayların 4 yıllık bir lisans programına geçmelerine olanak tanır. ÖSYM tarafından ilan edilen sınav sonuçlarına göre tercih yapan adayların yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

DGS TERCİH SONUÇLARI TALEP EKRANI

DGS KAYITLARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıtları ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır.

E-kayıt yoluyla kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu’nun e-devlet portalı üzerinden sunduğu “Üniversite E-Kayıt” uygulamasına https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite üzerinden ulaşabilirler. -ekayit, 17-22 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında 23:59’a kadar elektronik ortamda kayıt yaptırabilecektir.

Elektronik kayıt yaptıran adayların ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamaması için ekranda elektronik kayıt işleminin başarıyla tamamlandığını belirten metni görmeleri gerekmektedir.

Elektronik kayıt işlemini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştikleri üniversitelerin web sitelerinde ilan edilecek tarihlerde ders kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için üniversitelerini ziyaret etmeleri ve gerekli belgeleri yetkililere teslim etmeleri gerekmektedir.

Kayıt yaptırmak için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının Üniversitesine belirlenen süre içinde başvurmaları gerekir.

103 BİN KİŞİ YERLEŞTİRİLDİ

DGS’den sonra 209 bin 606 kişi tercih etti. 108 bin 666 kişilik kotaya 103 bin 297 kişi yerleştirildi. 5 bin 369 kişilik kontenjan boş kaldı.

ÖSYM TERCİHİNİN SONUCUNU NASIL BULUNUR?

ÖSYM sitesine giriş yaptıktan sonra sol üst köşede aday giriş butonunu göreceksiniz. Bu alana tıkladıktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız, e-Devlet bilgilerinizi kullanabilir veya size en yakın ÖSYM merkezinden yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ÖSYM’nin bugüne kadar düzenlediği tüm sınavlar için başvurularınızı ve sonuçlarınızı göreceksiniz. Yakın zamanda ilan edilen veya daha önce ilan edilen tüm sınav sonuçlarınızı bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

Dikey geçiş sınavı DGS ÖSYM ÖSYM Sonuç sınavı

DGS tercih sonuçları ÖSYM sayfasında yer almaktadır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK