DGS tercihleri nasıl yapılır? DGS taban puanlar ve kontenjanları belli oldu

DGS tercihleri nasıl yapılır? DGS taban puanlar ve kontenjanları belli oldu

100
0
PAYLAŞ

DGS tercihleri ​​nasıl belirlenir? Taban puanlar ve DGS kotaları açıklandı

DGS tercihleri ​​nasıl belirlenir? Taban puanlar ve DGS kotaları açıklandı

DGS’ye giren öğrencilerin tercih işlemleri başladı. Dört yıl içinde üniversite tercihi yapacak olan öğrenciler, rehber aracılığıyla üniversite kontenjanları ve üniversitelerin sözel, sayısal ve eşler arası bölümlerine geçilebilecek bölümler hakkında bilgi sahibi olabiliyor. DGS tercihleri ​​7 Eylül’e kadar devam edecek.

DGS tercihleri ​​nasıl belirlenir?  Taban puanlar ve DGS kotaları açıklandı

Ön lisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adayların merakla beklediği DGS tercih kılavuzu yayınlandı. Adaylar, rehberde belirtilen üniversite taban kontenjan ve puanlarına göre yerleştirilecektir. Adaylar bireysel olarak tercihlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile elektronik ortamda yapacaklardır.

DGS TERCİH KILAVUZU

DGS TERCİH NE ZAMAN?

Açıköğretim Önlisans 2021 programı ve meslek yüksekokulu mezunlarının lisans (2021-DGS) dikey geçişine ilişkin tercihleri ​​27 Ağustos – 7 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında belirlenecek.

DGS temel puanları için 2020 verilerini kullanabilirsiniz.

TEMEL NOTLAR DGS

DGS TERCİHLERİ NASIL OLUŞUR?

DGS tercihleri ​​ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasında belirlenir. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilk adım atılır. Şifrenizi unutursanız, online yönetim bilgilerinizle sisteme giriş yapabileceğinizi unutmayınız. Daha sonra tercih süreci sayfasındaki puana göre uygun okullar seçilir.

ÖSYM AIS EKRAN

SEÇİM SONUÇLARI NASIL AÇIKLANACAK?

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; Staj sonuçları ÖSYM internet sitesinde yayınlanacak, adaylara herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Web sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara iletilir. Yükseköğretim programlarına yerleştirilen adayların yerleştirme sonuçları (engelli bilgileri dahil) ÖSYM tarafından elektronik ortamda Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderilir.

açık öğretim nasıl yapılır DGS internet ÖSYM Tercih Rehberi YÖK

DGS tercihleri ​​nasıl belirlenir? Taban puanlar ve DGS kotaları açıklandı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK