İBB yurt başvurusu başladı

İBB yurt başvurusu başladı

103
0
PAYLAŞ

İBB yurt başvurusu başladı

İBB yurt başvurusu başladı

İBB’ye bağlı öğrenci yurtlarına başvurular yourt.ibb.istanbul üzerinden başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez İstanbul’a gelen yükseköğretim öğrencileri için üç farklı lokasyonda lisanslı yurt hizmeti sunuluyor.

İBB yurt başvurusu başladı

İBB aynı anda üç lisanslı kız yurdu açıyor. Dördüncü erkek yurdu için hazırlıklarına devam ediyor. Öğrenciler 2021-2022 eğitim öğretim yılında İBB yurtlarında aylık sadece 600 TL’ye kalabilecek. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından koordine edilen yurt hizmetinde eğitim-öğretim yılı boyunca üst düzey konfor, temiz ve güvenli konaklama sağlanacaktır.

Yurt talep ekranı

İBB ÖĞRENCİ YURDU TALEPLERİ BAŞLADI

İBB yurtlarında kalmak isteyen öğrenciler yurt.ibb.istanbul adresinden online başvuru yapabilirler. Öğrenciler arasında yapılacak değerlendirmede; Üniversite seçme/yerleştirme sınavını başarıyla tamamlama, adli sicil/arşiv kaydı ve aile geliri gibi kriterler dikkate alınır.

13 EYLÜL İTİBARİYLE SONUÇLAR

Yurt başvuru sonuçları, asil ve yedek listeler, 13 Eylül’den itibaren İBB’nin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. 20 Eylül – 24 Eylül tarihleri ​​arasında asil listede yer alan öğrenciler ile 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri ​​arasında yedek listede yer alan öğrenciler İBB yurtlarına kayıt yaptırabilecekler.

3 YURT AÇILDI

İlk etapta Avcılar ve Beyoğlu’nda 650 yatak kapasiteli üç kız öğrenci yurdu açılacak. Eğitim programının ikinci yarısında Gaziosmanpaşa’da erkek öğrenci yurdunun açılmasıyla bu kapasitenin 1000 kişiye ulaşması bekleniyor.

İBB yurtlarının seçimi güvenli ortam odaklı yapılmıştır. Ulaşım ağına ve üniversitelere yakınlık mesafeleri dikkate alındı. Engellilerin de unutulmadığı İBB yurtlarında, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu malzeme ve eşyalarla donatılarak bazı odalara erişim sağlandı.

İBB yurt başvurusu başladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK