Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

88
0
PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitimin çocukların en temel ihtiyaçlarından biri olduğunu belirterek, “Çok önemli olan bu süreç için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını ve tüm tedbirlerin alındığını belirtmek isterim. daha fazla ertelemek için.”

Bakan Özer, çalışma döneminin açılması ve salgınla ilgili bilgilerin Eğitim Bilgi Ağı (EBA) üzerinden yapılacağı eğitimler öncesinde öğretmenlere ve okul yöneticilerine seslendi.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de eğitim camiasının son derece zorlu yollardan geçtiğini ifade eden Özer, “Bu denge günlerinde ülkemizde yüz yüze eğitime başlamanın eşiğindeyiz. dünya restore ediliyor ve normal hayata geçiş, bilime dayalı tedbirlerin rehberliğinde yavaş yavaş gerçekleşiyor.”

“GEÇMİŞTEN 2 KAT SORUMLU OLMALISINIZ”

Bakan Özer, eğitimin çocukların en temel ihtiyaçlarından biri olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

* Müdahalemin başlangıcında, artık ertelenemeyecek kadar önemli olan bu süreç için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını ve tüm tedbirlerin alındığını belirtmek isterim.

* Hepimizi bekleyen zor ve kutsal görevi kolaylaştırmak için çok çalıştığımızı ifade etmeyi bir görev sayıyorum.

* İçinde bulunduğumuz zor koşullarda, hayat eski normlarına dönene kadar iki kat daha dikkatli ve iki kat sorumlu olmak gerekecek ama biliyorum ki öğretmenlik gönülden seçilmiş bir meslek.

* Çocuklarımızın hayatlarına ışık olmak için bu sorumluluğu zaten en başından üstlendiniz.

* Çocuklarımızı özlediniz, sizler de çocuklarımızı özlediniz. Dijital eğitimde ne kadar büyük adımlar atmış olursak olalım, bir sınıfta öğrencilerinizin gözlerine bakarak uzaktan eğitim bir dersin değeriyle kıyaslanamaz.

* Bu kapsamda sizleri bekleyen hassas geçiş sürecini yönetebilmek adına sizler için çok faydalı olacağına inandığımız bir eğitim programı hazırladık.

* 3 gün boyunca salgın sonrası psikolojik dayanıklılık oluşturma ve öğrencilerin okula uyumunu destekleme, salgın hastalıklara yönelik psikoeğitim programları ve Covid-19 salgını sürecinde önleyici tedbirler alma konularında bilgi alacaksınız.

* Bundan sonraki süreçte de desteğinizi ve işbirliğinizi esirgemeyeceğinize, çocuklarınızın aydınlık bir geleceğe kavuşması için olağanüstü çaba göstereceğinize inancım tamdır. (ADH)

6 Eylül'e sayılı günler kaldı!  MEB yüz yüze eğitim açıklaması ilginizi çekebilir 6 Eylül’e sayılı günler kaldı! MEB yüz yüze eğitim açıklaması

EBA izmir meb Milli Eğitim Bakanı Türkiye okulu yüz yüze

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK