Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! Öğretmen atama sonuçları e Devlet’te…

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! Öğretmen atama sonuçları e Devlet’te…

92
0
PAYLAŞ

Sözleşmeli öğretmenlik görevlerinin sonuçları açıklandı! Öğretmen atamalarının sonuçları online yönetimde…

Sözleşmeli öğretmenlik görevlerinin sonuçları açıklandı! Öğretmen atamalarının sonuçları online yönetimde…

Sözleşmeli öğretmen atamaları bugün yapıldı. Öğretmenlerin çalışmalarının sonuçlarına https://pbs.meb.gov.tr/sonuc veya https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-sozlesmeli-ogretmenlik-atama-sonucu-sorgulama adresinden ulaşılabilir. Hükümet Parolasını kullanarak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmenin istihdam edileceği süreçte, en fazla tahsis edilecek alanlar sırasıyla 2 bin 883 kontenjan ile sınıf öğretmenliği ve 2 bin 94 kontenjan ile özel eğitim oldu.

Sözleşmeli öğretmenlik görevlerinin sonuçları açıklandı!  Öğretmen atamalarının sonuçları online yönetimde...

Sözleşmeli öğretmen adayları için belirlenen gün geldi. Seçim sürecini başarıyla tamamlayan adaylar, bugün açıklanacak sonuçları artık görebilecek. Sözleşmeli öğretim atamalarının sonuçları açıklanır açıklanmaz, çevrimiçi yönetimin web sitesinde danışılabilir.

20 BİN ANLAŞMALI ÖĞRETMENİN RANDEVU SONUÇ EKRANI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANMASI SONUÇLARI AÇIKLANMIŞ MI?

Sözleşmeli Öğretmen Yetiştirme Mart 2021 Başvuru ve Atama İlanı Ek 4’te yer alan programda değişiklik yapılmıştır.

Buna göre;

Görev sonuçları 03.09.2021 tarihinde açıklandı.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN ATANMASI NASIL YAPILDI?

* Sözlü sınavda başarılı olanların görev ve tercihleri ​​dikkate alınarak sözlü sınav
Puan üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacaktır.

* Sözlü sınavda eşitlik olması durumunda KPSS puanının avantajı dikkate alınır; senin eşitliğin
devamı halinde, ilk diplomasını diploma tarihinde almış olana aynı
beraberlik bozulmamışsa sınav sonucu
yeni açıklanan adayın önceliği vardır

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANMASI İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Bilişim ortamında yapılan randevuların sonuçları e-Devlet sisteminde yayınlanacak ve adaylar kişisel e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile sonuçları görebileceklerdir.

2. Atama kararnameleri il milli eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. 7201 Sayılı Tebligat Kanunu uyarınca belirlenen kişilerin e-posta adreslerine elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. E-posta adresinin hatalı, eksik veya etkin olmaması durumunda ortaya çıkacak hukuki sonuçlardan başvuru sahipleri sorumlu olacaktır.

3. Sözleşmeli öğretmen olarak atananlardan işe alım sürecinde aşağıdaki belgeler istenecektir:

3.1. Adayın başvuru sırasında sisteme girdiği / beyan ettiği çalışmanın esası (gerekirse mezuniyet belgesi veya diploma, gerekirse denklik belgesi, sosyoloji için 16 kredi, felsefe bölümü psikoloji mezunları için 16 kredi ; Sosyoloji bölümünden mantık için 8 kredi, felsefe için 16 kredi, psikoloji mezunları için 16 kredi (Not: il veya bölüm milli eğitim müdürlükleri, adayın elektronik başvuru formunda beyan ettiği bilgiler ve belgeler ile ilgili kontrol yapacaktır. atama eşleşmesine istinaden, adaylığa istinaden belgelerin birer nüshasını alarak adayın özlük dosyasında onay için saklarlar.Durum Personel Genel Müdürlüğüne bildirilir.)

3.2. Son altı ay içinde çekilmiş kimlik fotoğrafı (6 adet),

3.3. Mülkiyet beyanı (il milli eğitim müdürlüklerinden alınacak),

3.4. Elektronik başvuru formu,

3.5. Başvuru sırasında Pedagojik Eğitim Sertifikası yerine resmi yazı ibraz edenler için Pedagojik Eğitim Sertifikası,

3.6. Tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık durumu bakımından öğretmenlik görevini yerine getirmesine engel bulunmadığına dair sağlık kurulu raporu,

3.7. Adli Sicil tarihini gösteren bir belge istenecektir.

4. Atanan kişiler bu bölümün “3” numarasına atanır. Maddede belirtilen belgelerle atandıkları il milli eğitim müdürlükleri ile irtibata geçerek göreve başlama talebinde bulunacaklardır. Gerekli belgeleri eksiksiz teslim edenler sözleşme imzalayarak işe başlayacaklar; Belgeleri eksik bulunanlar veya belgeleri eksik olanlar çalışmaya başlamayacaktır.

5. Elektronik adaylık formundaki beyanlar ve sunacakları belgeler İl Milli Komutanlıkları tarafından değerlendirilecek ve atanmalarına engel olamayanlar atanacak; Atamaları hakkında şüpheye düşenler, yeniden görüşülmek üzere Öğretmen Atama Dairesi Personel Genel Müdürlüğü’ne bildirilir.

6. Adli soruşturma belgesi ve ilgili mahkeme kararı, ceza soruşturması belgesinde “sabıkası var” ibaresi bulunanlardan ceza soruşturması belgesi alınarak Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilir. Bu adaylar hakkında bakanlığın kararı doğrultusunda tedbirler alınacak.

7. Göreve başlamakta tereddüt edenler için, tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık komisyonu raporuna göre personel, öğretmen atama hizmeti genel müdürlüğünden görüş alınır. işe başlarken istenilen sağlık durumu açısından herhangi bir engel bulunmadığını ifade etmiştir.

8. Kendilerine randevusu bildirilenler, tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde gerekli belgelerle birlikte atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne başvurmaları gerekir.

e-devlet KPSS mahkemesi meb Psikoloji Sağlık muayenesi Sözleşmeli öğretmen

Sözleşmeli öğretmenlik görevlerinin sonuçları açıklandı! Öğretmen atamalarının sonuçları online yönetimde…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK