Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama...

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama ekranı…

74
0
PAYLAŞ

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretim atama sonuçları için danışma ekranı…

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretim atama sonuçları için danışma ekranı…

“Sözleşmeli öğretmenlerle yapılacak görüşmenin sonuçları ne zaman açıklanacak?” Bugün binlerce öğretmen adayının merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı’nda sözlü sınava giren ve tercihini yapan 20 bin sözleşmeli öğretmenin işe alınması için büyük gün geldi. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları bugün açıklanacak. Sözleşmeli öğretim atamalarının sonuçları açıklanır açıklanmaz, çevrimiçi yönetimin web sitesinde danışılabilir.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?  Sözleşmeli öğretim atama sonuçları için danışma ekranı...

Sözleşmeli öğretmen adayları için belirlenen gün geldi. Seçim sürecini başarıyla tamamlayan adaylar bugün açıklanacak sonuçları bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmenin istihdam edileceği süreçte en çok tahsis edilecek alanlar sırasıyla 2.883 kontenjanla sınıf öğretmenliği ve 2 bin 94 kontenjanla özel eğitim oldu.

20 BİN ANLAŞMALI ÖĞRETMENİN RANDEVU SONUÇ EKRANI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN RANDEVU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli Öğretmen Yetiştirme Mart 2021 Başvuru ve Atama İlanı Ek 4’te yer alan programda değişiklik yapılmıştır.

Buna göre;

Adaylık sonuçları 03.09.2021 tarihinde açıklanacaktır.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN NASIL AYRILIR?

* Sözlü sınavda başarılı olanların görev ve tercihleri ​​dikkate alınarak sözlü sınav
Puan üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacaktır.

* Sözlü sınavda eşitlik olması durumunda KPSS puanının avantajı dikkate alınır; senin eşitliğin
devamı halinde, ilk diplomasını diploma tarihinde almış olana aynı
Beraberlik bozulmaz ise sınav sonucu en yaşlı olana verilir.
yeni açıklanan adaya verilen öncelik

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN RANDEVU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Bilişim ortamında yapılan randevuların sonuçları e-Devlet sisteminde yayınlanacak ve adaylar kişisel e-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile sonuçları görebileceklerdir.

2. Atama kararnameleri il milli eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilir. 7201 Sayılı Tebligat Kanunu uyarınca belirlenen kişilerin e-posta adreslerine elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. E-posta adresinin hatalı, eksik veya etkin olmaması durumunda ortaya çıkacak hukuki sonuçlardan başvuru sahipleri sorumlu olacaktır.

3. Sözleşmeli öğretmen olarak atananlardan işe alım sürecinde aşağıdaki belgeler istenecektir:

3.1. Adayın başvuru sırasında sisteme girdiği / beyan ettiği çalışmanın esası (gerekirse mezuniyet belgesi veya diploma, gerekirse denklik belgesi, sosyoloji için 16 kredi, felsefe bölümü psikoloji mezunları için 16 kredi ; Sosyoloji bölümünden mantık için 8 kredi, felsefe için 16 kredi, psikoloji mezunları için 16 kredi (Not: il veya bölüm milli eğitim müdürlükleri, adayın elektronik başvuru formunda beyan ettiği bilgiler ve belgeler ile ilgili kontrol yapacaktır. atama eşleşmesine istinaden, adaylığa istinaden belgelerin birer nüshasını alarak adayın özlük dosyasında onay için saklarlar.Durum Personel Genel Müdürlüğüne bildirilir.)

3.2. Son altı ay içinde çekilmiş kimlik fotoğrafı (6 adet),

3.3. Mülkiyet beyanı (il milli eğitim müdürlüklerinden alınacak),

3.4. Elektronik başvuru formu,

3.5. Başvuru sırasında Pedagojik Eğitim Sertifikası yerine resmi yazı ibraz edenler için Pedagojik Eğitim Sertifikası,

3.6. Tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık durumunun öğretmenlik görevini yerine getirmesine engel olmadığına dair sağlık komisyonu raporu,

3.7. Adli Sicil tarihini gösteren bir belge istenecektir.

4. Atanan kişiler bu bölümün “3” numarasına atanır. Maddede belirtilen belgelerle atandıkları il milli eğitim müdürlükleri ile irtibata geçerek göreve başlama talebinde bulunacaklardır. Gerekli belgeleri eksiksiz teslim edenler sözleşme imzalayarak işe başlayacaklar; Belgeleri eksik veya belgeleri eksik olanlar çalıştırılmayacak.

5. Elektronik başvuru formunda yer alan beyanlar ve sunacakları belgeler İl Milli Komutanlıkları tarafından değerlendirilecek ve atanmalarına engel olamayanlar atanacak; Atamaları konusunda şüpheye düşenler, yeniden görüşülmek üzere Öğretmen Atama Dairesi Personel Genel Müdürlüğü’ne bildirilir.

6. Adli soruşturma belgesinde “sabıkası var” ibaresi bulunanların adli soruşturma belgesi ve buna ilişkin mahkeme kararı Öğretmen Atama Servisi Personel Genel Müdürlüğü’ne gönderilir. Bu adaylar hakkında bakanlığın kararı doğrultusunda tedbirler alınacak.

7. Göreve başlamakta tereddüt edenler için tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık komisyonu raporundaki açıklamalara göre Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığından görüş alınacaktır. işe başlarken istenilen sağlık durumu açısından hiçbir engel teşkil etmez.

8. Kendilerine randevusu bildirilenler, tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde gerekli belgelerle birlikte atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne başvurmaları gerekir.

e-devlet KPSS mahkemesi meb Psikoloji Sağlık muayenesi Sözleşmeli öğretmen

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretim atama sonuçları için danışma ekranı…

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK