Uyum haftası eğitimleri başladı

Uyum haftası eğitimleri başladı

56
0
PAYLAŞ

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

İstanbul okullarında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik entegrasyon haftası eğitimleri başladı.

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

Corona virüsü salgını nedeniyle son eğitim döneminde okullar zaman zaman tatil edildi. Yeni eğitim döneminde yüz yüze eğitimler başlayacak. Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik uyum haftasının eğitimleri bu sabah başladı. Üsküdar Rauf Orbay İlköğretim Okulu’na aileleriyle birlikte gelen öğrenciler, okula başlamanın mutluluğunu yaşadı. Okula girişte İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün toplum destekli şubesine bağlı ekipler, korona salgını hakkında bilgi vererek öğrencilere maske ve rozet takdim etti.

Rauf Orbay İlköğretim Okulu Müdürü Ozan Dervişoğlu, “Yavrularımızı ve öğrencilerimizi aramızda görmekten çok mutluyuz. Uyum eğitimi 3 gün sürecektir. Amacımız öğrencilerimize okulun fiziki koşullarını tanıtmak, korona sürecini anlatmak ve pandemi dönemini iyi yönetebilmek için uyum eğitimi vermektir. Anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri gelecek. Öğretmenlerimizin %90’ı aşılıdır. Aşı yaptırmayan öğretmenlerimiz de aşı yaptırmayı düşündüklerini söylediler. Tüm önlemlerimizi aldık ve öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

Kızını okula götüren Gül Doğan, “Mutluyuz, yeni eğitim öğretim yılı tüm çocuklara ve velilere hayırlı olsun. Umarım korona krizini en kısa sürede atlatırız. Çocuğumla önceden sosyal mesafe ve maske hakkında konuştuk. “Umarım dikkatli olurlar” dedi. Annesiyle birlikte okula gelen birinci sınıf öğrencisi Hira Nur Arabacı, “Maskemi takıyorum, ellerimi sabunla yıkıyorum ve mesafeye dikkat edeceğim. Çok mutluyum” dedi.

Entegrasyon haftası eğitimi başladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK