YÖKDİL’de gelenek değişmedi, adaylar koşarak salona geldi

YÖKDİL’de gelenek değişmedi, adaylar koşarak salona geldi

58
0
PAYLAŞ

YÖKDİL’de gelenek değişmedi, adaylar salona akın etti.

YÖKDİL’de gelenek değişmedi, adaylar salona akın etti.

Yükseköğretim kurumlarının (YÖKDİL) ikinci yabancı dil sınavı başladı. Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan sınavda, kimliğini unutan bir adayın salona alınmasına izin verilmedi, bazı geç adaylar ise sınava oturdu.

YÖKDİL'de gelenek değişmedi, adaylar salona akın etti.

İkinci YÖKDİL, akademik alanda yabancı dil becerilerini ölçmek için yılda iki kez düzenlenmektedir. Antalya’da Akdeniz Üniversitesi kampüsünde çeşitli fakültelerde yapılan sınava yüzlerce aday katıldı. Sınava girmek isteyen öğrenciler sabahları odaların önüne gelirdi. Odaya girmeden önce öğrencilerin evrakları tek tek kontrol edildi. Covid-19 önlemleri kapsamında öğrencilere maske verildi ve ellerini dezenfekte etti. Manavgatlı olup sınava girmek isteyen bir öğrenci, kimlik kartı yerine öğrenci kartı ile sınava girmek istedi ancak sınava alınmadı.

Yetkililer, adayların saat, telefon, toka, madeni para, aksesuar, anahtar gibi eşyalarla sınava girmesine izin vermedi ve tek tek çıkardı. Adayların sınav salonlarına saat 10:00’dan sonra girmelerine izin verilmedi. Her zaman olduğu gibi giriş anlarını son dakikaya bırakan bazı adaylar giriş kapısına koştu. YÖKDİL 180 dakika sürecek ve 13:15’te sona erecektir.

“BU KEZ KAZANACAĞIMA İNANIYORUM”

Sınava giren arkadaşını bekleyen Recep Çetin, “Arkadaşımı bekliyorum. Sınavı geçti. Arkadaşımla birlikte sınava giren herkese başarılar diliyorum” dedi.

Ayşe Çimen, “Eşim sınava girdi. O çoktan geldi. Bu sefer kazanacağına inanıyorum. Çok çalıştı” dedi.HA)

YÖK Başkanı'nın ilginizi çekebilir YÖK Başkanı’nın “yüz yüze eğitim” açıklaması

Akdeniz Üniversitesi Antalya’da öğrenci parasını inceleyen YÖK’ü maskeleyenler yüz yüze

YÖKDİL’de gelenek değişmedi, adaylar salona akın etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK