YÖK’ten Bilim Kurulu sonrası yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçilecek

YÖK’ten Bilim Kurulu sonrası yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitime geçilecek

69
0
PAYLAŞ

Bilim Kurulu’nun ardından YÖK yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitim aktarılacak

Bilim Kurulu’nun ardından YÖK yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitim aktarılacak

Bilim Kurulu’nun ardından açıklama yapan YÖK Başkanı Erol Özvar, “Yeni açılış yılında YÖK ve üniversiteler olarak öğretime devam etme kararı aldık. Yüz yüze. Yüz yüze ders verme imkanına ek olarak. -Hibrit model ile derslerle karşı karşıya kalan üniversitelerimiz, YÖK’ün aldığı kararla derslerinin %40’ını veriyor. Bunu online yani online olarak yapabilecek güce sahiptir ve üniversitelerimiz bu konuda gerekli çalışmaları yapmıştır.

Bilim Kurulu'nun ardından YÖK'ten yüz yüze eğitim kararı!  Hibrit eğitim aktarılacak

Bilim kurulunun ardından üniversitelerde yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulunan YÖK Başkanı Erol Özvar’ın açıklamalarının başlıkları şöyle;

* Bu yeni açılış yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve üniversiteler olarak yüz yüze eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etme kararı aldık. Bunu basın ve kamuoyu temsilcilerimizle paylaştık.

* Üniversitelerimizin yüz yüze öğretime karar vermesinden bu yana her biri kendi meclisleri ve senatoları ile bu yüz yüze öğretimin sağlanması ve sürdürülmesi için gerekli tedbirleri almıştır.

* YÖK olarak bu yıl hem kampüs ortamlarında uygulanacak kurallar hem de eğitim-öğretim süreçleri konusunda tüm üniversitelere yönelik bir rehber çalışması gerçekleştirdik.

* Tabi ki bu yönergeleri Sağlık Bakanlığı ve onun himayesinde çalışan bilim kurulu üyelerinin tavsiyeleri ile oluşturduk.

HİBRİT EĞİTİM

Yeni dönemde üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayacağını ancak hibrit yöntemin de kullanılabileceğini vurgulayan YÖK Başkanı Özvar, sözlerini şöyle sürdürdü;

* YÖK olarak yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam etmek istiyoruz. Elbette ülkemizde salgın koşullarının nasıl gelişeceğini öngöremediğimiz için gerekli kararları aldık ve üniversitelerle diğer öğretim ve eğitim yöntemlerinin üniversiteler tarafından kullanılabilmesi için paylaştık. , salgının evrimine göre ve Sağlık Bakanlığı’nın kararları ve görüşleri çerçevesinde.

* Bu kararların başlangıcında üniversiteler tarafından sözde hibrit veya karma veya karma öğretim yöntemlerinin kullanılabileceğine karar verdik.

* Diğer bir deyişle, salgın sürecinde eğitim ve öğretimin aksamaması için üniversitelerimiz bu hibrit eğitim modellerinden yararlanabilecek.

* Hibrit model ile yüz yüze ders verme imkanına ek olarak, üniversitelerimiz YÖK’ün kararı ile derslerinin yüzde 40’ını online olarak verme gücüne sahip olup, üniversitelerimiz bu konuda gerekli çalışmaları tamamlamıştır.

* Üniversitelerimiz hangi derslerin yüz yüze, hangi derslerin online olarak yapılacağını belirlemiş ve bunu kendi kamuoyuna duyurmuştur.

AŞI ÇAĞRISI

* Biraz şansla 2021-2022 döneminde bir buçuk yıl aradan sonra üniversitelerimiz tüm öğrencilerini ağırlayacak.

* Üniversitelerimizde yüz yüze gelecek olan yoldaşlarımdan ricam aşı olmalarıdır. Ayrıca aşı olmalarını tavsiye ve tavsiye ediyorum.

* Üniversitelerimiz artık hangi dersleri yüz yüze ve hangi online dersleri vereceklerini belirlemiş ve kamuoyu ile paylaşmıştır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2 Eylül 2021 korona verilerini açıkladı!  İşte bugün vaka ve ölüm sayısı ilginizi çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2 Eylül 2021 korona verilerini açıkladı! İşte bugün vaka ve ölüm sayısı Bilim Kurulu'nun yüz yüze eğitim toplantısı!  İki bakandan ardı ardına kritik açıklamalar ilginizi çekebilir Bilim Kurulu’nun yüz yüze eğitim toplantısı! İki bakandan ardı ardına kritik açıklamalar Vaka sayısı arttıkça Sağlık Bakanı Koca'dan ilginizi çekebilir Vaka sayısı arttıkça Sağlık Bakanı Koca’dan “kısıtlama” açıklaması

Hybrid Science Health Türkiye YÖK yüz yüze

Bilim Kurulu’nun ardından YÖK’ten yüz yüze eğitim kararı! Hibrit eğitim aktarılacak

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK