Yüz yüze eğitimde sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanı Özer’den kritik açıklama

Yüz yüze eğitimde sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanı Özer’den kritik açıklama

79
0
PAYLAŞ

Milli Eğitim Bakanı Özer’den yüz yüze öğretimden birkaç gün önce kritik açıklama

Milli Eğitim Bakanı Özer’den yüz yüze öğretimden birkaç gün önce kritik açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimle ilgili olarak, “Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin kurallara uyma konusunda azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Bence kurallara uyarsak okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz.”

Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze öğretimden birkaç gün önce kritik açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 eğitim öğretim yılı Şehit Bayram Tatar İlköğretim Okulu’nun açılışı ve kaynaştırma eğitim törenine katılmak üzere Şırnak’a gitti.

Bakan Özer, burada yaptığı konuşmada yüz yüze eğitime değinerek, “Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve topluluğumuzdaki diğer personellerimiz uzun süredir bu toplantıyı dört gözle bekliyordu. 81 il, ilçe ve ilimizde bulunan okullarımızın eğitimlerine sağlıklı ve yüz yüze bir şekilde kapatılmadan devam edebilmeleri için tüm önlemleri aldık. “

“KURALLARA UYSANIZ…”

Okulların açık kalması için belirli şartların bulunduğunu vurgulayan Bakan Özer, “Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin kurallara uymak için azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Kurallara uyarsak okullarımızı açık tutmaya devam edebileceğimize inanıyorum” dedi.

ÖĞRETMEN GÖREVİ

3 Eylül’de ülke genelinde 20 bin öğretmenin atanacağını hatırlatan Bakan Özer, Şırnak’ta pozitif ayrımcılık yapılarak atamaların yüzde 10’unun bu ilde yapılacağını söyledi. Bakan Özer şu ifadeleri kullandı;

* Elbette bugün Şırnak’ta olmanın çok güzel bir anlamı var. Bir çocuğa nerede ve hangi ailede doğarsa kaliteli bir eğitim vaat edebilirsek eğitimde fırsat eşitliği vardır diyebiliriz. Fırsat eşitliği, tüm çocukların okula kaydolmasıyla başlar.

* 2003 yılından bu yana tüm ders kitaplarımızı okullarımızda ücretsiz olarak dağıtıyoruz. 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren çocuklarımız sınıfa gittiğinde kitaplarını sıralarında bulacaklar.

* Özellikle kızlarımızın okullaşma oranlarını artırmak için ailelere şartlı nakit transferi yapmaya devam ediyoruz. Şırnak’ta öğretmen sayısı neredeyse 5’e katlandı. 2003 yılında öğretmen sayısı 1948 iken Şırnak’ta 9132 öğretmen görev yapıyor.

* 2003 yılında Şırnak’ta toplam 270 okul varken, bugün sadece okul öncesi eğitimde 292 okul bulunmaktadır. Şırnak’taki toplam okul sayımız bugün 751’e ulaştı.

* Yine geçmişte 1.555 olan derslik sayısı 2021 eğitim öğretim yılı itibariyle 7.000’e ulaşmıştır.2002 yılında aynı sınıfta okuyan öğrenci sayısı 50.000 civarında iken, yani bir okulda 50 civarında öğrenci bulunmaktadır. sınıf, bu sayı 27’ye yükseldi.

* Bu yatırımların sonuçlarının rakamlara yansıması beni çok mutlu ediyor. Örneğin 2002-2003 öğretim yılında Şırnak’ta 78.000.402 olan öğrenci sayısı 164.000.394’e yükselmiştir.

* Tüm bu çabalar, her bir çocuğumuzun eğitimine verdiğimiz önemi göstermektedir. Bu çabalar hız kesmeden devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı olarak, kökenleri, ailelerinin gelirleri ve çocuklarının eğitim düzeyleri ne olursa olsun, fırsat eşitliği çerçevesinde çocuklarımıza en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. yapmaya devam et. verilen

Okullar ne zaman açılacak?  MEB'in lise ve kolejlerinin yüz yüze sunumu! ilginizi çekebilir Okullar ne zaman açılacak? MEB’in lise ve kolejlerinin yüz yüze sunumu!

Çocuk Maskesi meb Milli Eğitim Bakanı Milli Eğitim Bakanlığı rnak okulunun şehidi yüz yüze

Milli Eğitim Bakanı Özer’den yüz yüze öğretimden birkaç gün önce kritik açıklama

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK