12 yaşındaki çocuk, NFT koleksiyonunu satarak 3,3 milyon TL gelir elde etti

12 yaşındaki çocuk, NFT koleksiyonunu satarak 3,3 milyon TL gelir elde etti

45
0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kazanç yöntemleri de farklılaşmaya başladı. Yeni bir gelir kaynağı gibi görünen dijital sertifikaların satışı, 12 yaşındaki bir çocuğa büyük miktarda para kazandırdı. LondraTürkiye’de ikamet eden Benyamin Ahmed adlı bir çocuk, tüm biletleri tükenen balina kayıtlarından 29 milyon sterlin kazandı.

Yaklaşık 3,3 milyon TL’ye denk gelen Benyamin Ahmed grafik dizisi Weird Whales (Wird Whales) yaz tatillerinde, ardından alıcılar arasından seçildi. Nft (muhtemel olmayan jeton) satıldı.

BAŞBİSKOOP’UN ORJİNALLİĞİNE İLİŞKİN BELGELER

Dijital olarak verilen NFT sertifikaları, sanat eserinin gerçekliğini onaylar ve alıcılar, fiziksel bir sanat eserinin birkaç yıl boyunca satılabileceği şekilde NFT sertifikalarını satabilir. Ethereum adlı kripto paranın satışını yapan Benyamin, Ethereum satışından elde ettiği geliri elinde tutmaya devam ediyor.

Hatta korku

Bu, varlıklarını hızla değiştirebilecekleri anlamına gelir. Kripto para birimlerinin devlet tarafından garantili olmaması gerçeği, bilgisayar korsanları üstlerinde kalırsa veya web sitesi sahipleri ortadan kaybolursa, tüm kaynaklarının silinebileceği anlamına gelir. Benjamin, hiç bankacı olmadığını söylüyor.

“HERHANGİ BİR YAŞAYACAĞIM”

Yaz tatili hala bitmediği için sınıf arkadaşları Benyamin Ahmed’in parası bu yaz yetişiyor. Haberler sen. Ancak Ahmed, YouTube videolarında bu hobiden bahsetti.

Yüzme, badminton ve taekwondo ve dijital sanatla ilgilendiğini iddia eden Benyamin, “Bu alana girecek diğer erkeklere tavsiyem kendinizi kodlama öğrenmeye zorlamayın. Tıpkı dans etmeyi veya dans etmeyi seven, sevenler gibi. yemek pişirmek için.”

Onun ailesi harika

Finans sektöründe yazılımcı olan Benyamin’in babası, İmran’ın her iki çocuğuna da 5-6 yaşlarında kodlama öğretmeye başladığını söyledi. Çocuklarının bu süreçte kendisine yardımcı olan teknoloji konusunda uzman kişiler olduğunu söyleyen Imran, sonuçtan hala çok gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

12 yaşındaki çocuk NFT koleksiyonunu satarak 3,3 milyon lira kazandı

BBC
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK