2022 Avrupa Ödülü’nün sahibi İzmir oldu

2022 Avrupa Ödülü’nün sahibi İzmir oldu

45
0
PAYLAŞ

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından yıl verilen Avrupa Ödülü’nü ikinci turda beş kenti gelecek hak kazanacak. Haberi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından duyurdu. Başkan Tunç Soyer alacağında, “Güzel İzmir’im alınarak, bu gururla Meclisi! Avrupa Konseyi Parlamenter tarafından Avrupa’yı tercih edilen en iyi temsil eden kent seç ‘2022 Avrupa Ödülü’nü’ kazandık. Gençler, umut bu topraklarda hep vardı, kazanmayın. Beraber yeşert. ” kullanımları.

2022 Avrupa Ödülü'nün sahibi İzmir oldu

Avrupa Parlamenter Meclisi de düşünülen bir ifadeyle ilgili bir açıklamada İzmir’in eğitimcilerle siyasi, ekonomik, sosyal okuldan seçilerek düşünülerek seçilerek İzmir Enternasyon Fuarıl, Balkan Halk Dans Festivali, Uluslararası İktisat gibi büyük şehirte her yıl okunmak . Ayrıca, İzmir’in programından girişte olan evlerden herhangi birinden ve her yıl etkinliklerle Avrupa günü’nün kutlandığından söz edilir. Pandemiye Edebiyat grubu Sanal Maraton, İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali, Avrupa Müzik Günü, 5. İzmir Festivali gibi uluslararası kültür ve spor faaliyetinin düzenlenmesinin altı çizildi. İzmir’in bir kenti olduğu vurgulandı. UC’deki gibi çok sayıda EUROCITIES, MedCity’ler, çok sayıda uluslararası yerel yönetimle aynı zamanda İzmir’in gözlenmesinde çok sayıda uluslararası yerel yönetim.

2022 Avrupa Ödülü'nün sahibi İzmir oldu

1955’ten bu yana verilen Avrupa Ödülü, Avrupa vatandaşlarını gözden geçirmek için en kullanışlı hale getirmek için Avrupa ideallerinin de yaygınlaştırılmasını sağlayacak en üst düzeydeki ödül olarak tanımlanıyor. Alanların barınması görünürlüğü ve diğer belediyelerle önlemler. Avrupa Ödülü, daha önce Şeref Bayrağı’ndan faydalanabilir ve Şeref Plaketi’nden faydalanabilir.

1970’te “Şeref Bayrağı”, 2014 yılı “Şeref Plaketi”ne uygun beğenilmiş İzmir, uluslararası organizasyonlara onaylarını, yurtta kentlerle iş bir dosyalıklarını, projelerini ve sınavlarını beğenin 15 Ocak 2022’de Avrupa’ne başvuru yapıldı . İzmir Almanya’dan Bamberg ve Ingolstadt, Litvanya’dan Palanga, Polonya’dan Boleslawiec ve Ukrayna’dan Ternopil ile kısa listeye vardı.

İhlas Haber Ajansı / YerelAvrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Tunç Soyer, Medya, İzmir, Yerel, Ekonomi, Güncel, Haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK