30 liraya aldığı ayakkabı hayatını kabusa çevirdi! Ayağından parça alacaklar

30 liraya aldığı ayakkabı hayatını kabusa çevirdi! Ayağından parça alacaklar

67
0
PAYLAŞ

Küçükçekmece42 yaşında yaşamak gül tomurcuğuyaklaşık 10 gün önce mağazadan satıldığını ve 30 liraya ayakkabı aldığını söyledi. Gui, sadece bir gün ayakkabılarını taşıdıktan sonra ayaklarında yara olduğunu iddia etti. Ayaklarının etrafındaki yaranın ayakkabısındaki kimyasal maddeden kaynaklandığını söyleyen Gül, doktora giderek rapor aldı.

Gonca Gül, “Aldığım akşam ayağım şişti ve ayağım ağrımaya başladı. Daha sonra markete gidip şikayet ettiğimi söyleyince umursamadım. İçimden gittim. hastaneye gittiler bana adli tıp raporu verdiler onları şikayet ettim ayakkabımda kanserojen madde vardı ve onun bir parçasıydı doktor bana krem ​​verdi ama tekrar hastaneye yatmam gerektiğini düşünüyorum çünkü su düzenli olarak toplanmalıdır.”

30 liraya ayakkabı alan hayatını uykuya çevirdi!  Ve ayağını çek

Markete gidip şikayetçi olan Gonca Gül, “Ayakkabıları aldım, beni mahvettiler. Kanserojen madde ayağımı acıtıyor. Ayağıma bir parça takıldı. Yandım, lütfen yanmayın” dedi.

Yapılan incelemede Gonca Gül’ün ayağındaki yaraların, satın alınan veya başka bir yerde yaptırılan ayakkabılardan kaynaklandığı öğrenildi.

30 liraya ayakkabı alan hayatını uykuya çevirdi!  Ve ayağını çek

Öte yandan uzmanlar, sosyal medyada sıklıkla görülen sokakta ucuz ayakkabı satılmasın diye uyarıyor.

Geçen ay konuyla ilgili uyarı, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Uzmanı Dr. Burhan Engin, “Üretimde malzemeler çok önemli. Özellikle giysi ve ayakkabılarda deri mi yoksa başka bir malzeme mi kullanılmış olması çok önemli. Kimyasallar veya kaba malzeme sınıfındaki diğer maddeler alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayakkabıların içindeki kimyasallar neden olabilir. renk, mineral, ilaçlar ve önemli ilaçlar kullanılabilir. Yine tabanlarda kauçuk önemli bir malzemedir.”

30 liraya ayakkabı alan hayatını uykuya çevirdi!  Ve ayağını çek

Deneyimler, bu ürünlerin belirli standartları karşıladığını açıkça göstermektedir. Dr. Burhan Engin, “Avrupa Birliği’nin bu konuda belirli standartları var. Türkiye de bu kimyasalların sabit bir oranda olmadığını kabul ediyor. Ancak, fazla ve ucuz ürünlerde güvenilir bir gösterim olmadığı için internetten veya madde seviyelerinin altında alışveriş yapılıyor. ve ülkemizdeki kimyasal ürünlerin oranları bu maddelerin biraz daha yüksek olduğu tespit edilmiştir ve bu nedenle insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir ve uzun süreli kullanımlarda cilde bir miktar zarar verebilir.Ayakların arkasında.Kızarıklık,yanma, ve ayak tabanlarında kaşıntı.Bu kimyasallar belirli bir sal üzerinde ise “Bazı Yasaklı kimyasalların kullanımının uzun süre kanser için bir risk faktörü olduğunu düşünebilirsiniz” dedi.

30 liraya ayakkabı alan hayatını uykuya çevirdi!  Ve ayağını çek

Çok daha ucuza satılan ürünlerin ortaya çıkarılması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Engin, “İçermeyen, belirli bir markası veya ucuzluğu olmayan mallar için bu ürünler can sıkıcı. Sabit oranlar üzerinden fiyatlar kullanılıyor. Bu nedenle rastgele girdiğimiz sitelerde çok fazla alışveriş yapmak zorunda kalmıyoruz” dedi. Son zamanlarda çok gördüm.” Piyasada uzun süredir yerleşmiş güvenilir standartlara sahip ve sabit üretkenlik ile birlikte performans etkileri iyi tahmin edilen ürünleri seçmek gerekir. ne zaman belirtilmeyen hedeflere veya hedeflere. Tereddüt etmeden merdivenlerin altından geçmek gerekiyor” dedi.

30 liraya ayakkabı alan hayatını uykuya çevirdi!  Ve ayağını çek

30 liraya ayakkabı alan hayatını uykuya çevirdi!  Ve ayağını çek30 liraya ayakkabı alan hayatını uykuya çevirdi!  Ve ayağını çek

Demirören Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK