600 bin TL’ye makam aracı alan belediye başkanından garip savunma: Şahin alacak...

600 bin TL’ye makam aracı alan belediye başkanından garip savunma: Şahin alacak halimiz yok ya

47
0
PAYLAŞ

Kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında genelge yayımlanmasına rağmen; ElazığAK Parti Yurtbaşı İlçe Başkanı Yasin Yılmaz’ın resmi markalı 2010 AUDI model aracı değiştirip 2016 model AUDI marka siyah yönetici aracını 600 bin TL’ye satın aldığı ortaya çıktı.

“isterseniz 1.5 MİLYONA araba alın”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Yasin Yılmaz, resmi araç alım planının geçen yıl onaylandığını belirtti. “Eski aracımızı 200 milyon TL’ye sattık” diyen Yılmaz, “Üzerinde dört yüz kilometreden fazla olan 2016 Audi model marka bir markayı üzerine koyarak aldık. Satın alma konusunda iyi bir karar aldık. Araç bir yıl önceydi. Eski aracımız 600 kilometrenin üzerindeydi, 20-30 bin liraya mal oldu.” Yoksa gidip 1.5 milyon AUDI sıfır araba alırdım. Bizim paramız var, kasabamızın 33 milyon doları var. Vergiler, şimdi 10 milyon euromuz var. İstesem 1,5 milyon araba alırım dedi.

“ŞAHİN almak zorunda değiliz”

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan bir genelgede kemer sıkma önlemlerinin devamında yer alan Yılmaz, “Bu lüks bir araba değil. Cumhurbaşkanımız tasarruf tasarrufları konusunda uyarıyor: “Lüks araç almayın.” Birçok yaşlı 7 bin TL ödeyerek arabayı parçaladı. , 10 bin lira ama kiralamadım. Arkadaşlarım arasında at oldum. “4 aydır arabalar. Daha büyük ne olacak?” Bütçem var” dedi.

600 bin TL'ye araba alan belediye başkanından dış savunma: Şahinleri alacak havamızda değiliz.

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK