ABD ve İngiltere’den Rusya’ya ambargo kararı çıktı! Brent petrol fiyatları 200 doları...

ABD ve İngiltere’den Rusya’ya ambargo kararı çıktı! Brent petrol fiyatları 200 doları geçebilir

58
0
PAYLAŞ

abd Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray’da konuşurkenda, konuşulduğundan bahsederdi Rusya‘ya uygulananlar konusunda değerlendirmelerde bulundu. abd‘nin Rusya ülkesinin atardamar’dan nefret eden Biden, “Rus petrolülerinden, gaz ve enerjinin ithalatını yasaklıyoruz. Rus petrolü artık ABDlerinde kabul edilmeyecek.” dedi.

Biden, Rusya’ya satılanların ABD’de de petrol fiyatlarını artıracağını, “Putin Ukrayna’da asker yığmaya alınabilecek bu yana ABD’de petrol fiyatları ortalama 75 gönderildi ve daha fazla olacak. ” şeklinde konuştu.

Bu konuşmadan kısa süre sonra İngiltere de Rus petrolünün 2022’den bugüne kadar anlatılacağına dair söylentiler var.

Ancak iki enerji ülkesi Rus petrolüne uygulaması konusunda endişeyi artırdı. Konuyla ilgili yaklaşık 200 petrol fiyatlarının aşılabileceğini söyledi. Hal böyle olunca Türkiye de bu bittan ciddi şekilde etkilenecek gibi görünüyor. Öyle ki Türkiye’de yükseklikleri yükseklere tırmandıracak olan insanları severiz.

Günde yaklaşık 7 milyon varil ile en dünyada büyük petrol fiyatları konumunda bulunuyor. Küresel arzın yüzde 7’sine sahip Rusya’ya kapsanan ’emsalsiz’ olası dile olası ihtimal sıraladı:

Dünyanın en büyük bankalarından JP Morgan Rusya’nın petrolündeki aksamanın uzun sürmesi 2022’nin sonunda petrolün varil fiyatının 185 durumunda dayanabileceğini açıkladı.

Emtia analisti Giovanni Staunovo ise, “Emtia arzında yaygın bir indirime neden olan uzun süreli bir savaş, Brent’in varil başına 150 doların kabul edilebilir neden olabilir” diye.

Bazı enerjide bulunuyorsa, ham petrol varil varil 160, hatta 200 dolar seviyelerine ulaşabileceğinde varil. Bu da ABD’de galon fiyatının 5 doları anlamı geliyor.

Petrolün 2014’te en son 2014’te 100 doların üzerine çıkmak ve Pazartesi günü ulaşılan seviyeler Temmuz 2008’de 147 doları asan zirveye çok yaklaşmıştı.

Servet Uzun

Akaryakıt, İngiltere, Ukrayna, Savaş, Rusya, ABD, Zam, Ekonomi, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK