ABD’li milyarderden Afganistan’da mahsur kalanlar için utanç verici teklif! Tahliye için kişi...

ABD’li milyarderden Afganistan’da mahsur kalanlar için utanç verici teklif! Tahliye için kişi başı 6 bin 500 dolar istedi

40
0
PAYLAŞ

Taliban’ın AfganistanBirçok erkek, kontrolü ele geçirdikten sonra ülkelerini terk etmeye çalışır. Binlerce yabancı ve Afgan vatandaşı, almak için uçak aradıktan sonra Kabil Havalimanı’nda bekliyor. Taliban tahliyelerin tamamlanması için 31 Ağustos saat 24:00’e kadar süre verdi.

ABD VE İNGİLTERE VATANDAŞLARI ADI

ABD, Afganistan’da beş yüz sivilin esir tutulacağını duyurdu. ABD ve İngiltere, dün gece meydana gelen terör saldırısı nedeniyle vatandaşlarından Kabil Havalimanı’ndan uzak durmalarını istedi. Reuters Haberler yönetimi, terör örgütü DEAŞ’ın saldırı olasılığına rağmen, Kabil Havalimanı yakınlarında insanların hala gruplar halinde olmayı beklediğini açıkladı.

ABD MİLYONER Utangaç

Afganistan’da idama mahkum edilirken, ülkede mahsur kalanlar için ABD’li milyarder bir işadamından utanç verici bir teklif geldi. ABD’li özel askeri şirket Blackwater’ın kurucusu Eric Prince, 31 Ağustos’tan sonra Afganistan’dan ayrılmak isteyenlere yardım edeceğini, ancak bunun bir bedeli olduğunu söyledi. Wall Street Journal’ın HaberlerMilyarder Eric Prince, Kabil Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştirecek ve raporuna göre tek bir koltuk için 6500 dolarlık bir ödeme alacak. Prens ayrıca, yolcuların havaalanında güvenli bir şekilde kendi evlerinden yardım almaları halinde, ondan ücretsiz hediyeler talep eder.

ABD'li milyarderden Afganistan'da mahsur kalanlara çirkin teklif!  Tahliye için kişi başı 6.500 dolar istedi.

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Mesut Şahin
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK