AK Parti enflasyon ile mücadele konusunda düğmeye bastı! 20 kalem ürünün fiyatlarının...

AK Parti enflasyon ile mücadele konusunda düğmeye bastı! 20 kalem ürünün fiyatlarının sabitlenmesi gündemde

41
0
PAYLAŞ

Enflasyonla tartışmade AK Parti kurmayları bazı formüller üzerinde üzerinde hız verdi. Temel seçimin fiyatlarının yılını tercih edecek kadar bir sistem üzerinde seçeceklerini “En çok tercihan satın alımda yer alan dar gelirli alımını ortadaki 20 kalemde yer alacak. Bu fiyatların yıl kadar raflarda sabitlenmesi gündemde olacak. Raflarda sabitlenecek olacak olacak.

16 liraya satılması gereken rafta yıl boyunca 10 liraya satılmasının gündemde ve aradaki 6 lirayı devlete tedarik etme sübvansiyonunda uygulanmaya yönelik müdahaleyi engellenecek uygulama üzerinden şu şekilde; “Enflasyonla mücadeleye karşı da bir adım atılmış olacak. Zincir marketlerle bu görüşmelerin yapılması da gündemde olacak. Bu müdahalenin tamamlanabilmesini sağlayabiliyor.

Kurmayların piyasanın bozabilecek bir şekilde öngörüldüğünü anlamaktalar. Fiyatların sabitlenmesiyle üreticilere yönelik ürünlere karşın de yıl kadar önlenebileceği görüşülebilir.”

Öte yandan enerji konusunda AK Parti MKYK’sında geldi. Ukrayna, Rusya krizinin Avrupa’yı alternatif rotaları dikkat çekmesine dikkat çekiyor. Bu rotalarda Türkiye’nin kritik rolleri ifade edilir. Doğu Akdeniz’den Iraktan Avrupa’ya yönelebilecek bir borunun hattı Türkiye’den geçeceği ve gidişatı için Türkiye’nin hedefinde bu şekilde ilerleyebileceği MKYK görüşmesi geldi.”

Erdem Aksoy

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan, Enflasyon, AK Parti, Ekonomi, Ekonomi, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK