Akaryakıt istasyonlarının fiyat oyunu! Tabelada 6,84, pompada 7,36

Akaryakıt istasyonlarının fiyat oyunu! Tabelada 6,84, pompada 7,36

77
0
PAYLAŞ

sıvı yakıt İstasyonlar vatandaşları kandırmak için tabela oyunlarına başladı bile. Kendi tabela oyunlarıyla personellerini istasyonlarına taşıyarak, gıda şirketlerine petrolün en ucuz fiyatını gösteriyor, mazotu en pahalı fiyata satıyorlar. Birçok savaş arabası sürücüsü, aldatıldıklarını bile bilmeden havuzlarını pahalı yiyeceklerle doldurur.

Sözcü’de yer aldı HaberlerRapora göre akaryakıt şirketleri “hile standartları” yöntemiyle müşteri avlamaya çalışıyor. Bu şekilde fiyat, piyasanın 30 ila 40 kuruş altındadır ve bir bez afiş üzerinde büyük bir yazı tipine yazılmıştır. Daha küçük kaynaklarda “yüz litre ve üzeri alımlar için” veya “1.000 TL üzeri” ibareleri fiyatın sadece üstünde veya altındadır. Kuponların fiyatı büyük puntolarda ucuz olduğundan ve daha küçük kaynaklara uyarılar yazıldığından, fiyata odaklanan müşteriler antonomaziye ekleniyor ve depoyu dolduruyor. Ancak indirimli fiyat yerine motorine 30-40 sent daha yüksek olan normal petrol fiyatı veriliyor.

Pompaların tabelası ile fiyatı arasındaki farkı anlayan sürücüler, “İndirimli fiyat 100 litre motorin alımları için geçerlidir. Kodu doğru okumadınız” demekle suçlanıyor. Ancak araba depoları 50-60 litreye kadar yakıt alabilir.

Konuyu açıklayan bir akaryakıt istasyonu çalışanı, “Bu standartlar kamyoncuları temsil ediyor. Ama fiyat algısı daha ucuz, istasyona kamyondan daha fazla araba geliyor. Arabalar ve işi aldığını düşünen yüzlerce müşteri. Dizel fiyatı indirimli. Az. şoförler yaptıkları pompaya göre fiyatları karşılaştırıyorlar ve durumu biliyorlar. yanıldıkları için kontrol ediyorlar. reklamcıların kamyonlarda ve işletmelerde olduğunu gösterenleri ikna etmeye çalışıyoruz.”

Yemek turu oyun istasyonları!  Sinyalde 6,84, pompada 7,36

EPDK'nın akaryakıt bayileri üzerine yaptığı araştırma, farklı türde reklamlar ve pompa fiyatları satın aldı.EPDK’nın akaryakıt bayileri üzerine yaptığı araştırma, farklı türde reklamlar ve pompa fiyatları satın aldı.

Yemek turu oyun istasyonları!  6,84 sinyal, 7,36 pompa

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

/beni sevindirdim
/plap
/Sevmiyorum
/rissi
/hareket
/Kızgınım
/ hayret ediyorum
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK