Antalya’da toplu ulaşıma yüzde 12 zam

Antalya’da toplu ulaşıma yüzde 12 zam

76
0
PAYLAŞ

Antalya’da toplu taşımada yüzde 12 artış

Antalya’da toplu taşımada yüzde 12 artış

Ülke genelinde ulaşım seferleri yavaşlamıyor. Dört gün önce İstanbul’da Temmuz’da %15, Samsun’da %16 artan ulaşım maliyetleri, bugün Antalya’da arttı. 3,65 TL olan toplu taşıma maliyetleri 4 liradan 10 kuruşa kadar düştü.

Antalya'da toplu taşımada yüzde 12 artış

Antalya şehir merkezindeki toplu taşıma tacirlerinin talebi üzerine ulaşım maliyetlerinin %12 oranında artırılmasına karar verildi.

Yapılan zamla birlikte 3,65 TL olan toplu taşıma maliyeti 4 liradan 10 kuruşa düştü. Öğrenim ücretleri 2,10 kuruştan 2,40 kuruşa yükseltilmiştir. Uygulamanın bu gece yarısından itibaren yürürlüğe gireceği bildirildi.

İHA haberine göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı sekretaryasının başkanlığındaki Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) Başkanlığı Genel Kurulu bugün toplanıyor. Komiteye çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

Taksimetre açma ücretlerinin önümüzdeki saatlerde netleşeceğini öğrendik.

SAAT SAMSUN VE İSTANBUL’DA DA OLDU

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin 4 gün önce yaptığı toplantıda toplu ulaşımın artırılmasına karar verildi.

Dolmuş ücretleri 3,5 TL’den 4 TL’ye, öğrenci ücretleri 3 TL’den 3,5 TL’ye; okul ulaşım maliyetleri de yüzde 16 oranında arttı.

İstanbul’da ise Temmuz ayında toplu taşıma ve servis ücretlerinde %15’lik bir artış kaydedildi; tam bilet fiyatı 3,50’den 4,05 TL’ye, öğrenci bileti 1,70’den 1,95 TL’ye yükseldi.

Samsun'da toplu taşımaya ilginizi çekebilir Samsun’da toplu taşımaya ‘toplu zam’ İstanbul'da toplu taşıma ve hizmet maliyetlerinde %15 artış ilginizi çekebilir İstanbul’da toplu taşıma ve hizmet maliyetlerinde %15 artış

Antalya’da toplu taşımada yüzde 12 artış

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK