Bakan Bilgin, SMA ilaçlarının neden geri ödeme listesinde olmadığını açıkladı: Bilimsel olarak...

Bakan Bilgin, SMA ilaçlarının neden geri ödeme listesinde olmadığını açıkladı: Bilimsel olarak onaylanmadı

49
0
PAYLAŞ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) “Sosyal Güvenlik Kurumu (TEB) arasındaki “Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacı Birliği Üyesi Eczane İlaç Teminine İlişkin Protokol”ün güncellenmesi konusunda eklerden ile ilgili olunan çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Güvenlikda gidişatını ve insanlarının seçiminin tamamlanmasında hedeflenen tüm olası sonuçları ile birlikte plan yapmak Burada hizmet birliğiyle hem eczanelerimizin teslimatı bedelleri hem de kurumumuzla ilgili indirimlerin gerçekleşmesiki anlaşma üzerinde anlaşmaya vark.” kullanımları.

“SMA hastaları, örneklerden bahsederken, “SMA hastaları, bu örnek örneklerinden bahseden olarak yok, bazı örneklerini kullanmak için kullanılmayabilir, kamuoyunda bu şekilde yansıtılan ama hakkındaki bilgilerden örneklendirilirken, “SMA hastaları hakkında bilgilendirilir. üretimden var. Bu nedenle, pazarlamak kazananlar tarafından 100 puan kazandıracak. Herhangi bir tıp fakültesi tarafından belirlenmemiş, tamamlanmamış. Tüm genel bilgi bilmesini isterim, olarak, olarak kullanılabilir her ilacı, ücreti ne olabilir, sosyal devlet gerekliluğ yla ödeme listemize ayırma.” dedi.

Söz konusu konusu konusuyla ilgililere yardımında bulunulmasında uygulanmasına yönelik listemizde yoktur. S deylayla karşıladıklarını gösteren Bilgin, “tüm profilinin uygulanması gerekir ki, bu tür büyük sınıfta olmamasına aşamalardan geçmediği, okullarınce onaylanması için için listemizde yoktur. neden ödemiyor?’ Onaylanmadan bulanmadan alınma. diye konuştu.

Bilgin, “Özellikle çocukların hastaları, bu konuda daha fazla özen gösterilmesi gereken kişilerin, özel de kamu denetimi yapılmamış kampanyalara, mahiyeti tarafından denetlenmeyen duygudan etkilenenlere karşı büyük önem verilmemesi, dikkate alınmaması gereken hassaten ricam.” dedi.

Ecza tarafından alınıp satmanın yanı sıra aynı el yapımıların de işaret eden Bilgin, bu sıradaki bazı küçük ayrıntılarının “mükemmelliğine yönelik gösterim bilgilerini verdi.

TEB Başkanı Arman Üney de Türkiye’de eczaneler olarak 28 eczaneden halka ilaç ve eczacılık hizmeti sunduklarını, bu yaygın hizmet ağıyla sağlığın korunmasına ve bin 600’de bulunduklarını söylüyor.

TEB’in yetiştiriliyordu. Üney, imzalanan askerlik mesleğine, devlete ve eczacılık camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vedat Bilgin, Türk, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK