Bakan müjdeyi verdi! Sosyal yardım ödemeleri bugün hesaplarda olacak

Bakan müjdeyi verdi! Sosyal yardım ödemeleri bugün hesaplarda olacak

55
0
PAYLAŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, düzenli sosyal destek kapsamında, Dul Kadınlara Tam Yardım (EVEK), asker aile fertlerine yardım (MAAY), muhtaç çocuklara askeri yardım (MAY), yetimlere yardım (MAY) ), ÖYY) ayı Ağustos ve Kronik Hastalık Yardım Çözümleri bugün itibari ile başlayacaktır.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından detayları paylaşan Bakan Yanık, “Kocası vefat eden yardıma muhtaç kadınlarımızın yanındayız. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi kadınlarımıza toplam 52,6 milyon TL bağışta bulunuyoruz. “

Bakan Yanık, zorunlu askerlik yapan özel ve komiser olmayan çalışanların ailelerine ve çocuklarına 2 ayrı sosyal destek programı ile hesaplarında yaklaşık 25,4 milyon TL destek sağlayabileceğini belirtti. ilişki.

Anne, baba veya her ikisi de ölmüş 18 yaş altı muhtaç çocuklara da destek sağladıklarını belirten Bakan Yanık, bu kapsamda hesaplara 11,3 milyon TL yatırılacağını kaydetti.

Bakan Yanık, tüberküloz ve subakut kronik skleroz (SSPE) ihtiyacı olanlara da nakdi yardımda bulunacağının altını çizerek, “3,6 milyon liralık sübvansiyon gerçekleştireceğiz” dedi.

Bakan Yanık, kronik hastalık yardımlarının 25 Ağustos 2021’de, diğer ödemelerin ise 24-28 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında yapılacağını söyledi.

Bakan müjdeyi verdi!  Sosyal yardım ödemeleri bugün hesaplarınızda olacak

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Mesut Şahin
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK