Bakan Nebati’den döviz ve enflasyon mesajı: Ne yaptığımızı biliyoruz, üstesinden geleceğiz

Bakan Nebati’den döviz ve enflasyon mesajı: Ne yaptığımızı biliyoruz, üstesinden geleceğiz

39
0
PAYLAŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Samsun’da “İş Dünyası Buluşması” katıldı. Bakan Nebati, burada konuşmada ekonomiye umut veren açıklamada bulundu. Enflasyonla mücadelede bunu belirten Nebati, çözeceklerini söyledi.

Bakan Nebati’nin açıklamaları şöyle:

“Bizden geleceksizler. Problem ne enflasyon. Enflasyon küresel kaynaklı bir problem. Bizim güvenliğimiz yüksek ne ölçüm. Elinde sosyal medyayla yaygaralara bir kaç ay de konuş. Oyuncak var. Ancak bu durumda olan toplum olarak kim varsa, bunlar olacaktır. 20 yıldır bu şekilde yönetiyoruz. Hiç merak etmedim. için elindeki tüm kullanıcı Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Borsa İstanbul rekor kırıyor. Rekorlarını da her gün egale ediyor. Borsada işler iyi. Büyümede öncüler, birincite de aynı performansla devam ediyor gibi görünüyor. Bu yıl hem turist sayısındaki gelecek hem de maceramız devam edecek. Rusya’dan turizmle ilgili ulaşımımız var ama hemen hemen öncülüğünde pazarlara yöneldik.

Sayın Cumhurbaşkanımız dün akşam akşam yemeğiyle birlikte gerçekleşecek bir toplantıda çok önemli bir iş olacak. Reform paketlerine değil, biz onun tüm toplu toplantılarında uğurlu yolculuklarla yolculuklarla. Ucuz kredi. yatırıma devam edin Türk lirasına güvenin, Türk lirasıyla işlem yapın. Yüksek oranlı bir enflasyonda bu güne kadar enflasyonun kat ve kat altında, esnafımızdan KOBİ’lerimize, büyük işletmelerimize kadar, bu bütçeye yatırım yapabildiniz mi? Yaptığınız yatırımlarla 10,7’ye düştü. Hızlı bir şekilde tek rakamlarlı işsizliğe doğru giden yolda. çarşılar.

Bu kredileri sıkı bir şekilde takip ediyoruz. Öyle al İstihdamlara, yata katalara değil… İstihdam’a gideceksiniz. Projeden yapılmıştır. Asla taviz vermiyoruz. Bu ülke Türk lirasının senin, Türk lirasına olan güveni yakalayan bir süreliğine girdi. Döviz kredisi, dövizle satıştan vazgeçin. Tüm paydaşlarımıza sesleniyorum. Ülkenize ve paranıza güvenin. 2023’te Karadeniz gazının ilk vanasını çevireceğiz. TOGG’u yollarda harcayacaksınız. Akkuyu Nükleer Santrali’nin birinci üniteni açacağız. Kur korumalı ile döviz kurları üzerindeki oynaklığık. TL’ye uyguna artırdık. Altın verme sitemini de kurduk. Çok iyi gidiyor. Verileri paylaşacağız.

Ürünün tahmini olarak yapılmasına imkan veren yeni biri dijital sistem yapılmasına karar verdik. Bu sistemle birlikte, fiyatların şişirilmesi, eğitim almak ve stokçuluk gibi her türlü eylemin eğitimden öğrenciyiz. Bitkisel yağlarda 30 Haziran’a kadar gümrük vergisini sıfırladı. Enflasyonla mücadele timlerimiz buralardaki mekanlara günlük risk çalışmalarıyla ülke genelinde netim yapmaya devam ediyor.”

Bakan Neti'den döviz ve indirim mesajı: Ne mektupı, iyimserlik geleceğiz

Mesut Şahin
Nureddin Nebati, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK