Başvurular 4 Nisan’da başlıyor! Orman Genel Müdürlüğü 1833 personel alacak

Başvurular 4 Nisan’da başlıyor! Orman Genel Müdürlüğü 1833 personel alacak

27
0
PAYLAŞ

Resmi Gazete’de yayınlananlarına göre, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) taşra teşkilatında görev alanı, kurumu iller için sözleşmeli personel konumunda 283 orman mühendisi istihdam edilecek. OGM ayrıca taşra teşkilatı için sözleşmeli personel konumunda 50 orman mühendisi ve 1500 yıllık kayıt alımı da gerçekleştirilecek.

ADAYLAR TERCİHLERİNİ İLLER BAZINDA YAPACAKLAR

Adaylar tercihlerini, her ilan için iller bazında yapacak. Orman mühendisi ve orman muhafaza memurluğu alımı ve uygulamalı sınavlarla yapılırken kazanılan bu sınavların yanı sıra ilgili KPSS puanlaması, orman mühendisi ve orman mühendisi alımında bu sınavların yanı sıra yazılı veya sözlü sınav yapılmadan KPSS (B) grubu puan kazanımı esas alınacak.

BAŞVURULAR 4 NİSAN’DA BAŞLIYOR

Adaylar 4-10 Nisan döneminde e-Devlet üzerinden Orman Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ile Kariyer Kapısı “https://isealimkariyerkapisi. cbiko.gov.tr” adresi üzerinden e-Devlet şifreleriyle başvuruyor. Sınavların tarihi, yeri ve saati dahil, tüm tebligat ve duyurular OGM’nin internet adresi (www.ogm.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecek. Bilgiler ve sonuçlar, Kariyer Kapısı Platformu’nu görüntülenebilecek.

AA / Ekonomi

Orman Genel Müdürlüğü, İstihdam, Gazete, Tarım, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK