Bütün parçaları orijinal diye 140 bin liraya satın aldığı araçta, 8 parçanın...

Bütün parçaları orijinal diye 140 bin liraya satın aldığı araçta, 8 parçanın değiştiğini öğrendi

132
0
PAYLAŞ

istanbulTürkiye’de yaşayan Eryılmaz Sinem, geçtiğimiz ay sayfada gördüğü 2012 model bir Jeep almaya karar verdi. Jeep almayı planlayan Eryılmaz, iddiaya göre deneyimli bir araç sahibinin istifasını aracın tüm vücut parçalarının orijinal olduğunu göstererek ortaya koydu.

Eryılmaz daha sonra 139 milyon TL ödeyerek aracı satın aldı. Eryılmaz, aracı satın aldığı gün arkadaşı Burak Tükenmez ile başka bir beceri tüccarına giderek aracın gövdesinin sekiz parçasının değiştirildiğini öğrendi. Eryılmaz, araç satıcısının kişisel durumunu anlattı.

Şahsın aracın tüm parçalarının orijinal olduğunu söylemesinin ardından savcılığa giden Eryılmaz, aracın tüm parçalarının orijinal olduğunu belirten araç sahibi ve şirket sökücüsü hakkında suç duyurusunda bulundu. .

Aracı aldığında sersemlemiş, orijinal ekspertiz için tüm parçaları satın aldı.

Son tavsiye, aracın 8 farklı parçasının farklı olduğunu bildiren Kocaeli bayisinin arkadaşı Eryılmaz Burak Tükenmez’den geldi. Mağdur olduğunu belirten Burak Tükenmez, “Aynı şeyi bir ay önce aldık. Satan arkadaş kıymetini bildi. Ekspertiz rapor ve aracın her parçasının eksiksiz olduğunu gösterdi. biz arabayı aldıktan sonra başka bir nargileye götürdük bütün arabalar değişti konuştuğumuz satıcıyı gördük ilki yalanladı suç duyurusunda bulundu yelkenleri bile indirdi artık burada uzmanız . Bu olay aynı. Bir aracın her parçası değişti. Şimdi hem satıcıdan hem de aracı temiz gösteren eksperden şikayetçiyiz.” Dedim.

Bir aracın çeşitli parçalarının basit bir işlemle anlaşılabileceği anlamına gelir; Uzmanlık Uzman Sami Tarcan, “Aracımız il dışından geliyor. İlk ekspertiz raporunda sadece aracın bagaj arkası için “dp” yazıyordu. Aslında bu ibare de yanlış. Hem boya değiştirmek hem de düzeltmek anlamına geliyor. boya Normalde aracın gövdesi 11 parçadan oluşuyor.” Uzman, parçanın 1 resim olduğunu yazdı. Ama araçta 8 değişiklik var. Aracın tavan ve iki arka tekerlek hariç tüm parçaları değişti. bir arkadaş tüm orijinal parçaları incelediğinde. Buna göre, bu sözleşme avukat ile satıcı arasında yapılmıştır. Neredeyse tüm değişen araç parçaları değiştirildi” dedi.

Yüz kırk bin liraya aldığı arabada tüm parçaları orijinal olduğu için sekiz parçanın değiştirildiğini öğrendi.

hlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK