Cengiz Holding’in şirketine vergi indirimi ve KDV istisnası geldi

Cengiz Holding’in şirketine vergi indirimi ve KDV istisnası geldi

69
0
PAYLAŞ

Cengiz Holding şirketine vergi indirimi ve KDV muafiyeti

Cengiz Holding şirketine vergi indirimi ve KDV muafiyeti

Cengiz Holding iştiraki Eti Bakır tarafından Samsun’da kurulacak 1,6 milyar TL’lik katodik bakır ve kimyevi gübre üretim tesisi için proje bazlı devlet desteği sağlanacak. Kararda, gümrük vergilerinden ve KDV’den muafiyet de dahil olmak üzere şirkete yönelik çok sayıda destekler sıralandı.

Cengiz Holding şirketine vergi indirimi ve KDV muafiyeti

Samsun’da başlangıç ​​tarihi 1 Mart olan katodik bakır ve kimyasal gübre üretim tesisinin büyütülmesi ve ürün çeşitlendirme yatırımına proje bazlı devlet desteği sağlanacak.

Cumhurbaşkanı’nın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan kararına göre, sabit yatırım tutarı 1,6 milyar TL olarak belirlenen projenin 4 yılda tamamlanarak 300 ek istihdam ve 20 vasıflı istihdam yaratması bekleniyor.

GÜMRÜK VERGİ MUAFİYETİ GELDİ

Ürün genişletme ve çeşitlendirme yatırım döneminin sonunda şirketin yıllık 15.000 ton katot bakır ve 250.000 ton DAP gübresi ek üretim kapasitesine ulaşması bekleniyor.

Karar kapsamında; gümrük vergilerinden muafiyet, KDV muafiyeti ve iadesi, vergi indirimi (vergi indirim oranı: %100, yatırıma katkı oranı %80, yatırım döneminde kullanılabilen yatırıma katkı oranı %100), 10 yıl ve üzeri SGK işveren primi limitsiz desteği tutarı üzerinden, 10 yıl Gelir üzerinden stopajlı geçici yardım, nitelikli personele azami 20 milyon TL tutarında ve 5 yıl süreyle destek, 75 milyon TL ile sınırlı enerji tüketim harcamalarının yüzde 50’si oranında enerji desteği, 10 yıla kadar ve yatırım yeri teşviki sağlanacak.

Cengiz İnşaat'ın vergi borcu nasıl sıfırlandı? ilginizi çekebilir Cengiz İnşaat’ın vergi borcu nasıl sıfırlandı? Müzayede şampiyonları vergi şampiyonları listesinde değil ilginizi çekebilir Müzayede şampiyonları vergi şampiyonları listesinde değil 424 milyon TL vergi ve ceza sıfırlandı ilginizi çekebilir 424 milyon TL vergi ve ceza sıfırlandı

Ekmeğe gizlenmiş %25 artış ilginizi çekebilir Ekmeğe gizlenmiş %25 artış 12 kişilik temizlik görevlisine 13 bin 785 kişi başvurdu ilginizi çekebilir 12 kişilik temizlik görevlisine 13 bin 785 kişi başvurdu Girişimciler Körfez'de sıfırı vurdu, Ankara genişleme istiyor ilginizi çekebilir Girişimciler Körfez’de sıfırı vurdu, Ankara genişleme istiyor

Adıyaman Ankara Cumhurbaşkanı Ekonomi Gençlik ve Spor Bakanlığı istanbul kayıtlı değil Libya Samsun Şanlıurfa ISS artışı

Cengiz Holding şirketine vergi indirimi ve KDV muafiyeti

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK