‘Çimentoda döviz ve enerjinin payı son 2 yılda yüzde 80’e çıktı’Müteahhitler grev...

‘Çimentoda döviz ve enerjinin payı son 2 yılda yüzde 80’e çıktı’Müteahhitler grev tarihini açıklayacak

61
0
PAYLAŞ

“Çimentoda para ve enerjinin payı son 2 yılda %80’e yükseldi”

“Çimentoda para ve enerjinin payı son 2 yılda %80’e yükseldi”

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), artan çimento fiyatları nedeniyle bugün grev tarihlerini açıklayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) CEO’su Volkan Bozay, geçen yıl İMKON’un da belirttiği gibi yüzde 200 fiyat artışı olmadığını, maliyetleri yansıtmadıklarını kaydetti. Bu dönemde fedakarlık yapmak. Fiyat artışlarının kaçınılmaz bir noktaya geldiğini belirten Bozay, “Grev kararı verseler de üretime devam edeceğiz. Üreterek bir yere varmalıyız. Bir şeyleri durdurup tepki vererek bir yere varmak ne kadar adil bilemiyorum” dedi. Maliyetlerin son 2 yılda çok hızlı arttığına dikkati çeken Bozay, “Döviz ve enerji de buna karşılık vermeye başladı. Toplam maliyetin %80’i. 2016’da bu oran %60 civarındaydı” dedi.

Volkan Bozay

EKONOMİYE ZARARLI

Çimento Sanayi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Genel Sekreteri Dr. Serdar Şardan da tüm girişimcilerin bu greve katılmayacağını ve çalışmaya devam edeceklerini açıkladı. Shardan, “Çalışmanın askıya alınmasından rahatsızız. Maliyet artışını izlerken üretimi durdurduğumuzu söylemedik. Herhangi bir dur eylemi ülke ekonomisine zarar verir” dedi.

Girişimciler grev tarihini açıkladı

İMKON Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tellioğlu, Ankara’daki genel merkezinde greve gidecekleri tarihi bugün açıklayacaklarını söyledi. Daha önce grev kararı aldıklarını hatırlatan Tellioğlu, yangın ve sel nedeniyle grevi ertelediklerini söyledi. Ancak, Rekabet Kurulu’nun çimento sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerle ilgili soruşturması devam ediyor.

Çimento üreticileri müteahhitlerin boykot tehdidine yanıt verdi ilginizi çekebilir Çimento üreticileri müteahhitlerin boykot tehdidine yanıt verdi Müteahhitlerden ilginizi çekebilir Müteahhitlerden “İnşaatı durduracağız” uyarısı

Türkiye’de Ankara yangını

“Çimentoda para ve enerjinin payı son 2 yılda %80’e yükseldi”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK