E-scooter’da yeni dönem! Artık binmek için sıkı şartların yerine getirilmesi gerekiyor

E-scooter’da yeni dönem! Artık binmek için sıkı şartların yerine getirilmesi gerekiyor

79
0
PAYLAŞ

istanbulTürkiye’de rapor edilen ve rastgele sürüş nedeniyle kazalara neden olan E-scooter hakkında. İstanbul Büyükşehir BelediyesiYeni kararlar a. Belediyenin aldığı kararlar e-scooter’da eskisi kadar kolay olmayacak.

BU ADADA MEVCUTTUR

E-scooter’lar da İstanbul’un popüler seyahat araçlarından biri haline geldi. Fiyatları 3 ile 10 bin lira arasında değişen e-scoterlar, İstanbul kiralama sisteminin her yerine dağılmış durumda.

52 BİN 177 BAŞVURUYA İZİN VERİLMİŞTİR

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde yapılacak en önemli şeylerden biri de e-scooter’lardı.

12 şirket, toplam 61 mil 422 e-scooter için kiralama lisansı talep etti. İle ve atalca dışında, İstanbul’un bazı bölgelerinde de başvurulmuştur. 52 bin 177 başvuru kabul edildi.

E-scooter'da yeni dönem!  Bu koşullarla karşılaşana kadar daha fazla ata binemeyeceksiniz.

OTOPARK YASAK

Cumhurbaşkanlığı binalarına 100 metre, askeri güvenlik sınırlarına ve yasak bölgelere 10 metre, güvenlik birimine ait binalara, diplomatik binalara ve cezaevlerinin giriş ve çıkış kapılarına 20 metre mesafe içinde. sağlık kuruluşlarının giriş ve çıkışlarında, okul giriş ve çıkışlarında, itfaiye istasyonlarının giriş ve çıkışlarında, kamu binalarının giriş ve çıkışlarında saray ve köşk duvarları, duvarlar ve tarihi kapılar yasaktır; yaya geçitleri, engelli rampaları, engelli yolları, toplu taşıma durakları ve yangın hidrantları.

15 KİLOMETRE KALMAK İÇİN HIZ SONU

Hürriyet gazetesinden Fatma Aksu HaberlerYeni düzenlemeler aşağıdaki gibidir:

– E-scooterlar için daha önce 25 kilometre olarak belirlenen hız sınırının Moskova ve Tokyo’da 15 kilometre, Paris, Berlin, Oslo, Stockholm ve Londra’da 20 kilometre, Washington’da 16 kilometre, Helsinki ve Roma’da 25 kilometre olduğunu iddia ederek, 15 km hız sınırını artırarak çalışmak üzere belirlendi.

E-scooter'da yeni dönem!  Bu koşullarla karşılaşana kadar daha fazla ata binemeyeceksiniz.

– E-scooter iletişim sistemi başlangıç ​​ücreti 2 e-posta biletini, dakika kullanım ücreti 1 tam e-posta adresini aşamaz. Açılış ücreti 1 tam e-posta adresi arasında 1/3’ten az olamaz ve başvurunuzun detayları için ödeme 1/6 1 tam şifreden az olamaz. Hizmet alanı ve/veya tavan, kullanım için bir ücret tarifesi getirebilir.

PARÇA MÜDÜRÜ DÜŞME

– UKOME kararına göre, scooterların tabanları mermi fişeği veya benzeri dayanıklı malzemelerden yapılacaktır.

Ön ve arka taraflara refleksif uyarılar konulacaktır.

– Her e-scooter’ın o araca özel, siyah beyaz, ön, yan ve arkada minimum 3,5 cm yüksekliğinde harf ve rakamlardan oluşan benzersiz bir kodu olacaktır.

TRAMVAY VE METRE YOLLARI GİREMEZ

– Scooterlarda çerçeve olmayacak.

15 yaş altı kiralama yapamayacaklardır.

– Tramvay ve metro yollarına izin verilmez.

– Hız sınırı 25 km olarak belirlendi.

Devlet yönetmeliğine göre elektrikli scooter, maksimum 25 km/s hıza ulaşabilen, tekerlekli, fren mekanizmalı, biti ve tutamağı olan, dikey direksiyon mekanizmasına sahip duran elektrikli araçlar olarak tanımlanmaktadır. UKOME spesifikasyonuna göre hız limiti 15 km/s’ye düşürülecek.

E-scooter'da yeni dönem!  Sıkı sürüş gereksinimleri

Hürriyet – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK