EPDK, tabela ve pompa fiyatı farklı olan akaryakıt bayilerine inceleme başlattı

EPDK, tabela ve pompa fiyatı farklı olan akaryakıt bayilerine inceleme başlattı

60
0
PAYLAŞ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), tüm bayilere tavsiyede bulunarak, fiyat ile pompa fiyatları arasında bir farklılık tespit edilmesi durumunda gerekli adımların hızla atılacağını bildirdi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmazuyarılan tüccarların aynı hataya dönmeleri halinde kapılarının 2 ay süreyle kapatılacağını belirtti.

“HİÇBİR SANAYİ ANLAŞMASINA İZİN VERMİYORUZ”

Yılmaz’a kullanıcıların en güçlü dinleyiciler olduğunu anlatan Yılmaz, “Bu şikayetlerin hepsi bizim için çok faydalı. Ülke genelinde 13 milyondan fazla tüccar taahhütte bulunuyor. Normalde sektörümüzü yasa dışı ve saygısızca kullananları tasfiye edeceğiz. Bunu sadece tablet fiyatına basit bir oyun olarak yapabiliriz ya da yapmayız, bunu rezil bir kurnaz ticaret olarak görmüyoruz, bu da kullanıcılarımızı aldatarak haksız bir avantaj elde etme girişimidir, yoksa sektörümüz yapmaz. bir yer bulmak.

735 BİN GÖZE KADAR OLAN

Yılmaz, gıda satıcısının dağıtım şirketlerinin tavsiye ettiği fiyatın üzerinde olması halinde, satıcının açık soruşturma sonucunda 735 bin liraya kadar idari limit ödemek zorunda kalacağı konusunda uyardı.

EPDK, farklı tabela ve pompa fiyatlarına sahip akaryakıt satıcılarını araştırıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK