Esnaf TÜİK’e seslendi: Bize gelseler gerçek fiyatları söyleriz

Esnaf TÜİK’e seslendi: Bize gelseler gerçek fiyatları söyleriz

50
0
PAYLAŞ

TÜİK’i arayan tüccarlar: Bize gelirlerse size gerçek fiyatları veririz.

TÜİK’i arayan tüccarlar: Bize gelirlerse size gerçek fiyatları veririz.

DEVA partisi genel başkanı Ali Babacan, esnaf ziyaretlerinde TÜİK’in gıda enflasyonundaki yıllık artışının yüzde 17’den yüzde 18’e çıktığını bir piyasa çalışanına hatırlattı. Market çalışanı ise fiyat artışından şikayet ederek, “Hayır efendim, bazı ürünlerde %100 ve %200 arttı. TÜİK fiyatları kendi şirketlerinden aldı. Bize gelirlerse, onlara gerçek fiyatları söyleriz. Kimse bizi görmeye gelmiyor.

DEVA parti başkanı Ali Babacan, trader’lara yaptığı ziyaretler sırasında bir piyasa çalışanı ile yaşadığı diyaloğu sosyal medya hesabından “Veri makyajıyla çalışan TÜİK’i bu piyasaya davet ediyorum” notuyla paylaştı.

“GIDADAN TEMİZLİĞE HER ŞEY”

Videoda Babacan, tüccarlara yaptığı ziyaretlerde TÜİK’in gıda enflasyonundaki yıllık artışının yüzde 17’den yüzde 18’e çıktığını bir piyasa çalışanına hatırlattı. Öte yandan market çalışanı fiyat artışından şikayet ederek, “Hayır %100 arttı, bazı ürünlerde ise %200 arttı. Mesela geçen yıl 130’a petrol satıyorduk, şimdi 300 liret. Yemeklerden temizliğe kadar her şeyde fiyatlar oldukça dik” dedi.

Babacan, market çalışanının yorumlarına tepki göstererek, “TÜİK’in bu fiyatları kimden aldığını anlamıyoruz” dedi.

“ÜRÜNÜN FİYATI YÜZDE 50 ARTTIYSA YÜZDE 10’A İNDİRİYORLAR”

Market çalışanı, “Kendi şirketinden satın aldı. Bize gelirlerse, onlara gerçek fiyatları söyleriz. Bize kimse gelmiyor. Ürünün gerçek fiyatı ne olursa olsun, örneğin yüzde 50 ise yüzde 10’a indiriyorlar. Her yıl işsizlik oranı %8, %9, %10 diyorlar ama baktığınızda %25 ve %30 işsizlik oranı var” dedi.

TÜİK veya BETAM?  Kiralar yükselirken resmi veriler neden geride kalıyor? ilginizi çekebilir TÜİK veya BETAM? Kiralar yükselirken resmi veriler neden geride kalıyor? TÜİK: Ekonomiye güven güçlendi ilginizi çekebilir TÜİK: Ekonomiye güven güçlendi Arazi ve TÜİK arasındaki büyük fark ilginizi çekebilir Arazi ve TÜİK arasındaki büyük fark

Ali Babacan’ın işsizlik oranı sosyal ağlarda yükseliyor

TÜİK’i arayan tüccarlar: Bize gelirlerse size gerçek fiyatları veririz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK