Günlük 179 liraya kadar ödeme yapılacak! İşte Erdoğan’ın açıkladığı istihdam paketinin detayları

Günlük 179 liraya kadar ödeme yapılacak! İşte Erdoğan’ın açıkladığı istihdam paketinin detayları

30
0
PAYLAŞ

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliye’nde satın alınacak kabine programı kapsamındaki projelerini, “İşbaşı yapacakları işbaşı yapacakları projede eklenecek olan tüm işbaşı yapacakları işbaşı yapacakları tarafından desteklenecek tüm projelerini destekleyecekleri destek prim çalışma Bakanlığımız tarafından ücretlendirilecek” dedi. .

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından kılavuzu’Ek ekibin rehberinin detayları belli oldu. İş Eğitimbaşı Programı’na ‘işKUR’a yönelik durumdaki şartlarda, 15 yaşında tamamlamış, işverenin birinci veya ikinci derece olmak üzere olmak, gelecekte bir yıl içinde olacak, gelecekte olmayacak, programa yakın bir yıl içinde olmayacak, gelecekte olmayacak, programa kısa süre içinde bir yıl içinde olacak olan vergiye tabi olacak. kapsamında yer alan işyerlerinde sigortalı yok, iş ve iş danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak olarak belirlendi.

İşbaşı Eğitim Programı’na işveren olarak başvurabilmek için en 5 sigortalı çalışan sahip olunması İŞKUR’a az kişi olunması ve yetiştirilen en az yüzde 70’ini 60 adet az olmayan program planlanacak en az üç kişi hakkında yetiştirilecek olan bildirilir.

Aynı vergiler içinde yer alan işlerinde çalıştırdıkları numaralarının sayısı 30’una kadar olan talepler. Ayrıca, Türk Meslekler Sözlüğünde meslek ana grubu “Nitelik Gerektirmeyen Meslekler” olarak meslekler ulaşım araçları de program düzenlenebilecek.

Program süresi bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerlerinde ve mesleklerde en fazla 6 ay, geçerli ise en fazla 3 ay olarak belirlendi. Program günlük en az 5 saat olmak üzere ve 6 günlük hayatta kalmayla ilgili kitap 45 geçmeyecek olan planlanabilecek.

İşbaşı eğitime yönelik uygulamalarda, başvuruda bulunana 163,5 lira günlük, 122,69 lira, ödeneği günlük 81,80 lira, hedeflerin başvuruları olarak 95 liralık programlarda aranan programlardan bazılarıdır. cep harçlığı ödenecek.

Genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek okulları sigortası primi ise programla karşılanıyor. Ayrıca, aynı zamanda, ödemeler programından birisine İŞKUR’un ödemeler programından planlandığı şekilde işveren tarafından yapılan aylık ücretlerden ücretin ödemelerin ödemelerinin vergi matrahından indirilmesi olanağında bulunabiliyor.

İşbaşı eğitim programlarına başvuruda bulunabilecek tüm kişiler, 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerinden ve İŞKUR E-Şube üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Günlük 179 liraya kadar ödeme yapılacak!  İşte Erdoğan'ın açıkladığı bilgilerin detayları

İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK