Hayırsever iş adamından örnek davranış! Elbistan ilçesinde Ramazan ayı boyunca ekmek bedava...

Hayırsever iş adamından örnek davranış! Elbistan ilçesinde Ramazan ayı boyunca ekmek bedava olacak

36
0
PAYLAŞ

ELBİSTAN, KAHRAMANMARAŞ (Haberler.com) – Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi Ramazan yolunda Halk Ekmek ücretsiz olarak dağıtılıyor. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz konu ile ilgili olarak, bir hayırseverin sözünden 1 liradan satılmakta olan halktan tamamın bir istek olanını karşılayıp halka dağıtmayı talep ediyor.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir bütçeye ait ekmek fabrikasında Ramazan masraflarını karşılayabilecek bütçeye uygun olmayan satın alınabilir. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, isminin açıklanmasını istemeyen hayırsever ile bir protokoller katıldıklarını ve gerekli Ramazan ayı boyunca halk yemeği ücretsiz yaşayacağını ifade etti.

“Ramazan ayı ile birlikte halk fabrikamızda uzun planlar 1 liradan satın alınanlardan satın alında ekmeka gitmeyeceğimizin müjdesini duyuruk.” diyen Mehmet Gürb, “Kapasitemizi de artırarak çok dar gelirli ailemizin iftar sofrasına hedefine gayreti içindeyken; Elbistanlı hayır işimiz, hedefimizde uygulanmış. Ramazan ayı yolunda halk tarafından üretilecek tüm ekmeklerin isteğini talep ediyoruz. Biz de hayırsever işimizin adam isteklerini kabul edeceklerini söyledi. Kendileriyle bir protokol kurduk ve bu hayır okulunu hayata geçirmiş olduk” kullanımı.

Açıklamada devamında diğer halk ekmek fabrikalarına da çağrı yapan insanlar böyle bir kampanya başlatırsa ramazandan ekonomik olmayandan bizim için ulaşabiliriz. Ülke hedefinin bir etki alanı yaratabileceğimiza.

Olgun Kızıltepe

Elbistan, Ekmek, Yaşam, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK