İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile yüz yüze eğitim genelgesi! 5 başlık altında gönderildi

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile yüz yüze eğitim genelgesi! 5 başlık altında gönderildi

54
0
PAYLAŞ

içişleri bakanlığı Haftanın 5 günü yüz yüze eğitimin kutlanacağı yeni eğitim dönemine ilişkin genelge yayınladı. 81 kişilik Gönderen Çemberinde, okulların ılımlı bir şekilde düzenlenmesi ve açılmasıyla başlayacak yeni dönem için norm ve ilkeler belirlendi. Bireysel dairesel hareketler burada 5 başlık altında toplanır.

KÖTÜ SAVAŞI İÇİN ALINACAK MİKTAR

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Korona Bilimleri Bakanlığı’ndan görevliler okul servislerinde görev yapacak. Bu yerde Otobüs şoförleri, personel rehberi, otobüsle ulaşımı sağlayan öğrenci ve öğretmenler/işçiler kişisel temizlik kurallarına göre hareket edecek ve araçta sağlık personeli istihdam edilecektir. Arabalarda, giriş kapısının yanına antiseptik eller yerleştirilecek ve araçta tıp öğrencileri bulunacak.

Ofislerde koltuklar numaralandırılacak ve koltuk indeksi oluşturulacaktır. Bu liste, hizmette görünen bir yere asılacaktır, böylece hizmet kullanıcısı aynı yerde oturabilir.

Her tur tamamlandıktan sonra yüzeyler (kulplar, bilezikler, kol kulpları, çıtçıtlar, pencere açıklıkları, emniyet kemeri tokaları) önce su ile yıkanıp temizlenmeli, daha sonra 1/100 veya %70 alkol ile seyreltilmiş boya ile boyanmalıdır. . Genel iç temizlik gün sonunda su ve deterjan ile yapılacaktır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın “COVID-19 Kapsamında Hizmet Veren Araçlara İlişkin Alınması Gereken Tedbirler” de Hizmetlerde aynen takip edilecek.

EĞİTİM

Taşıma tatbikatlarında kullanılan araçlar da dahil olmak üzere okul araçlarının, şoförlerin ve sürücülerin tüm hizmetlerinde trafik güvenliği bilinci artırılacaktır. Her grup için bir gün “Okul Otobüsü Şoförleri ve Rehber Personeline Yönelik Bilgilendirme Eğitimleri” yapılacaktır.

Milli Eğitim Müdürü ile işbirliği içinde öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından belirlenen gönüllüler okul yönetimi tarafından kabul edilecektir. Karayolları Trafik Kanunu ve Kraliyet Trafik Kuralları ile ilgili maddeler doğrultusunda “Okul Bekçi Eğitimleri” ile “Yanlış Sürüşe Kırmızı Düdük” kampanyası verilecektir. Tüm okul geçiş görevlilerine kırmızı düdük verilecektir.

Trafik güvenliği ile ilgili uygulamalı ve spekülatif kaygılar okullarda aktarılacaktır.

“Çocuklara Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında 2021-2022 eğitim-öğretim yılından 2021-2022 eğitim-öğretim yılına kadar okullardaki öğretmenlerden ve kurumsal öğretmenlerden öğrencilere trafik güvenliği konusunda uygulamalı ve teorik dersler verilecektir. insan tacirleri. Yayalar ve yol kullanıcıları için yıl boyunca eğitim verilecektir.

Okullarda Mobil Trafik Tır Trafiğinin öğretilmesine yönelik eğitimler, İl Milli Eğitim Müdürü ile koordineli olarak mevsim şartlarına uygun olarak düzenlenecektir. İçişleri Bakanlığı tarafından modernize edilen mevcut ücretsiz trafik eğitim parkları ve bu parklarda verilen uygulamalı eğitim verileri il ve ilçelerde devam edecek. Her yıl düzenlenecek olan ticari çocukların eğitimi için bahçelerde yapılacak çalışmalara gerekli yardımlar yapılacaktır.

“Kamusal Yerlerde Trafik Eğitimi” kapsamında vatandaşların eğitimlerine devam edilecek.

DENETİM FAALİYETLERİ

Eğitim kurumlarının açık olduğu dönemlere göre araç servis okullarının denetimleri hafta boyunca kesintisiz olarak gerçekleştirilecektir. Planlı denetimler akademik yıl boyunca devam edecektir. Ekip/personel okul yöneticileri ile iletişime geçilerek okula giriş ve çıkış saatlerinde, okul çevresinde ve güzergâhlarında gerekli trafik tedbirlerini almakla görevlendirilecektir.

“Personel Memurlar” ve “Okul Geçişleri” tarafından tespit edilen trafik kural ihlalleri için hazırlanan Trafik Kural İhlal Tespit/Bildirim Raporları, trafik birimlerinde kontrol edilerek idari trafik kural raporuna dönüştürülecektir. Öğrencilere ilk geçiş yasasını vermeyen sürücüler ile yaya ya da okulların önünden geçen ya da karşıdan karşıya geçen diğer yayalar hakkında cezai işlem yapılması gerekecektir.

Okul içinde ve çevresinde yatay ve dikey trafik standartları, hız kontrol elemanları, akış ve düşme cepleri, okul aydınlatma kapamaları, buton işaretleme sistemleri vb. fiziki yöntemlerle kontrol edilecektir. Kusur olması halinde, kusurlar ile irtibata geçilerek yolun yapımı ve bakımı ile ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişime geçilecektir.

Trafik çok çirkin.

Karayolları trafik kanunu hükümleri ile okulun nizam ve hizmeti, araçların elden çıkarılmasına tabi olacaktır. Belediyeler tarafından düzenlenen “Okul Otobüsü Araç Özel İzin Belgesi” ve “Okul Servis Bakım ve Restorasyon Takip Formu”.

Kuralda belirtildiği gibi “OKUL ARACI” ve “DUR” harfleri sinyale göre kırmızı ışık yanacak ve araç çalışır vaziyettedir. Aracın ön ve arka kısımlarını gösteren görsel ve işitsel monitör sistemi, geri vites lambaları ve tüm bağlı sesli uyarı sistemleri, koltuk sayısını gösteren gösterge etiketi kullanılacak ve çalışır durumda olacaktır. Araç kapıları, sürücü tarafından açılıp kapanabileceği şekilde otomatik olacak veya aracın sürücüsü tarafından manuel olarak kontrol edilecek (mekanik). Araçlarda en az otuz gün kayıt yapabilecek araç takip sistemi bulunacak. Spor salonunun pencereleri sabitlenecek ve renkli membran tabakası pencerelere yapışmayacaktır. Emniyet kemerleri aracın her koltuğunda olacak ve bu kemerler kullanılmalıdır. Araçlar temiz, bakımlı ve güvenli durumda olacaktır. Anaokulları ve ilköğretim okullarına nakilde kişiler araç müdürlüğü yapacaktır. Sürücü ve sürücü personeli, Okul Otobüsü Araç Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak zorundadır. Sürücü, araçta sigara içmeyi veya sigara içmeyi bırakmayacaktır. Transfer hizmetinde görüntü ve müzik sistemleri kullanılmayacaktır. Öğrenciler ulaşım aracı ile taşınmamaktadır. Mekik sürüşü, başta yükleme ve boşaltma komutları olmak üzere diğer tüm trafik kural ve yükümlülüklerine uyacaktır. Her araç için “Araç Muayene Formu”nda yer alan maddeler Hizmet Okulu’nda dikkatlice kontrol edilecek ve kusuru veya kural ihlali tespit edilenlere yasalarca para cezası uygulanacaktır.

Sürücünün ofisi ve personel müdürü Hizmet okulundaki “Organize Araçlar” bölümünde rektör ve personel şube müdürünün yerine getirilmeyen durum, hizmet ve görevlerinin mahalli idarelerce ilgili belediyeye bildirilmesi halinde, özel izin iptal edilmelidir; gerekli şeyler beklenebilir.

Okul Servis Araçları Yönetmeliği hükümlerine göre kusur tespit edilmesi veya cezai müeyyide uygulanması halinde doldurulan formlar İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim aracılığıyla ilgili okul müdürlüğüne, bir nüshası ise ilgili okul müdürlüğüne gönderilir. servis otobüsünün yedi (7) iş günü içinde bağlandığı yer.

DİĞER İŞ GÜVENLİĞİ

Okul ortamındaki tehlikelerin risk analizini tahmin etmek için bu alanlarda ek önlemler tasarlanacaktır. Sürücülerin yaya ve okul geçitlerinden önce dikkatini artırmak ve yayalara ilk yolda yavaşlama hakkı vermek amacıyla, tanımadıkları arazilerden geçen tüm araçlarda ve yayalara “Önce Peetry” fotoğrafları gösterilecek.

Okul, hastane, alışveriş merkezi gibi yayaların yoğun olduğu veya trafiğin yayalar için tehlike arz ettiği alanlarda, cadde, sokak ve dönel kavşaklarda maksimum hızın 30 km/s’e düşürülmesi için önlem alınacaktır. bu yerlerde.

ulaşım okulunun faaliyetlerini düzenli ve güvenli bir şekilde yapabilmelerini; Okullardaki araçların durumu ve toplantıların sorunlarının çözümü için eğitim başlamadan önce kaymakamlar ve kaymakamlar başkanlığında ilgili firmaların katılımıyla toplantı yapılacak.

Okul kapısı personeli ve yöneticileri tarafından yapılan ihlal tespit raporları, açıklama tarihinden itibaren üç iş günü içinde okul yöneticisi tarafından alınır. Bu tutanaklar, takip eden üç iş günü içerisinde trafik kontrol birimine veya poligonlara teslim edilecektir.

Genelkurmay başkanı veya okul yetkilileri sadece “DUR” veya “GEÇ” standartlarını geçebilse de, İdari Rapor Sanat uyarınca ticaret kararının sonudur. 2918 sayılı Kanun’un 47/1-a maddesine aykırılık nedeniyle bilgilendirme raporları yayımlanır. hakimler tarafından hazırlanmıştır.

Rapor tespitindeki bilgiler PolNet veri tabanındaki veri taşıyıcısı ile karşılaştırılabilir.

GENEL SAĞLIK VE YAŞAM İÇİN ÖNLEM

Okullarda, özellikle okullarda güvenlik en yüksek önceliğe sahip olup, okullara kurulan güvenlik kameralarının çalışması kontrol edilecek ve Şehir Güvenlik Sistemi (KGYS) ile entegrasyon geliştirilecektir. Diğer okul sistemlerinde, okullardan başlayarak okul güvenlik kamerası performansı, KGYS’ye entegre edilme zorunluluğu olmaksızın paylaşılan bir öncelik düzeyidir. Okulların çevresine bakıldığında terkedilmiş binalar için bulunan önlemler gözden geçirilir. Okulların hassas olduğu düşünülen alanlarda özellikle uyuşturucu ve teşviklerle mücadelede açık sigara satışları engellenecektir. Okulun çevresinde internet kafe/oyun salonları bulunmaktadır. siteler kontrol edilecektir.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yüz yüze eğitim genelgesi!  5 bölüm altında yayınlandı

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK