İmamoğlu yüzde 50’lik zam talebini bu sözlerle savundu: Fedakarlıkla hazırladık, kurumu değil...

İmamoğlu yüzde 50’lik zam talebini bu sözlerle savundu: Fedakarlıkla hazırladık, kurumu değil vatandaşı koruyan bir tarife

41
0
PAYLAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İbb ) iştiraki KİPTAŞ ve Beylikdüzü Belediyesi iş birliği ile Gürpınar’da dönüşüm başladı. Gürpınar Siteler Bölgesi’nde şu anda tesisteki 7 blok 260. Temel atma binasıne İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, KİPTAŞ A.Ş Genel Müdürü Ali Kurt ve hakka katıldı. Temel atmanın ardından İBB Başkanı İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplu ulaşıma yönelik 50′ zammın eğitimde eğitimda bulunan İmamoğlu, “Bu toplam iki beş, üç ay içinde 120′ varan bir karyakıt zammını yaşayacak bu ülke ve diy ki ulaşımda zammı yok. Yani İstanbul toplu taşıma da yok. hizmet verme çabası olan kurumlarımızın iş yapmaları engelleniyor. 10 yarım milyarı aşan bir sübvansiyon rakamı şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde söz konusu. Madem destek olmak toplu taşımaya, ÖTV ve almayın. Onu da biz avantajı olarak alıcılarımıza yansıtalım. Ama yani biz otobüse 2019 yılında bu yana su aynı yerde. İETT’yi de aynı yerde. İETT 150 yıllık bir kurum ve hizmet etmek için çırpınıyor Alın akaryakıt zammını, alın elektrik z ammını. Biz o zaman neden zam isteyelim’ İstemeyiz” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, “En pahalı ekonomi yaratan kurum İSKİ’dir çünkü Melen’den su basıyorsunuz. Geçen sene 1 milyar 300 milyon olan gideri bu sene 3 milyara yakın elektrik. En yüksek değeri getiren İstanbul Belediyesi’dir. Şu an varış noktası olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin su ulaşımı Türkiye’de büyükşehirler arasında 28’inci sıradadır” kullanımlar.

İmamoğlu raporuna göre üretime yönelik verilerden biri, “Bu tür tahminler ya da kabul eder. ve iş hayatında olacağımızdır. Bunu tercih ediyoruz. Yoksa biz görevimizin başındayız. Olacak da Türkiye’mizde bu tür kaygımızla ilgili olacak. iyi yapmalarını. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne 80’e yakın müfettiş gönderip ona yardım eden kişiler için ilgi gösteren zatı muhteremleri bu konuyla ilgili olarak ilgiyi yönlendirmek için” kullanırlar.

İmamoğlu, “Bu ürün sayfasındaki kullanıcılarımızı yanıtlayamıyor. “dedi.

Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

İBB, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK