İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkararak seyahat kısıtlamalarını hafifletmeye hazırlanıyor

İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkararak seyahat kısıtlamalarını hafifletmeye hazırlanıyor

55
0
PAYLAŞ

Salgın öncesinde ülkeye en çok turist gönderen ülkeler listesinde üçüncü sırada yer aldı. İngiltereTürkiye’ye seyahat yasağını kaldırmayı planlıyor.

Pazartesi günü yayınlandı HaberlerUzmanlara göre, şu anda kırmızı olan Türkiye’nin portakal listesine girmesini bekliyorlar. Dergiye konuşan analist Tim White, Türkiye’nin kırmızı listeden elenmeyi bekleyen “birincil adaylardan” biri olduğunu belirtti.

Seyahat Danışmanı Paul Charles, “Türkiye altın sikkeler listesinde olmayı kesinlikle hak ediyor, çünkü en iyi Covid garantilerinden bazılarına sahip. Birçok kişi bunun İngiltere’den daha güvenli olduğunu düşünüyor” dedi. dedi.

Öte yandan hükümet yetkilileri, önümüzdeki hafta açıklanacak değişikliklerle ilgili kesin bilgi paylaşmak için henüz erken olduğunu savundu.

Salgın öncesinde her yıl yaklaşık 2,3 milyon İngiliz vatandaşının tatil yaptığı Türkiye’de geçen yıl kısıtlamalar getirilmişti.

İspanya, Portekiz ve Yunanistan gibi, kırmızı listede yer alan Türkiye’yi ziyaret eden İngilizlerin de aşılarını yaptırmış olsalar bile dönüşlerinde 10 gün karantinada kalmaları gerekiyor. Karantina sırasında kamu harcamalarında otelde kişi başı 2.285 £ harcandı.

Türkiye’nin altın listeye alınması durumunda aşıları olan İngilizler tatil dönüşü karantinaya alınmayacak.

İngiliz sağlık sistemi verilerine göre, önümüzdeki üç hafta içinde Türkiye’den İngiltere’ye gidenlerin sadece yüzde 1,7’sinde Kovid-19 tespit edildi.

Turuncu liste; Yetişkinler ve çocuklar için 10 gün izolasyon ve varıştan önce olumsuz bir olay olması gerekmektedir.

Bahamalar, Bahreyn, Kanada, Kıbrıs, Fransa, Yunanistan, Hindistan, İtalya, Jamaika, Japonya, Mauritius, Hollanda, Portekiz, Cataria, İspanya, Santa Lucia, İsveç, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Amerika Birleşik Devletleri.

Beyaz kırmızı Kendi ülkelerinden gelenler olumsuz onaylarla geliyorlar ve varıştan sonra 2.285 € maliyetle 10 gün boyunca bir quarantino otelde kalıyorlar.

Arjantin, Brezilya, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Mısır, Gürcistan, Endonezya, Kenya, Reunion, Maldivler, Meksika, Mayotte, Nepal, Pakistan, Panama, Peru, Filipinler, Seyşeller, Güney Afrika, Tunus, Türkiye

yeşil dizin: Vatandaşlardan belirli aralıklarla test sırasında test sırasında negatif sonuç talep etmeleri istenmektedir. Ancak test sonucu pozitif olmadığı sürece herhangi bir zorunluluk veya izolasyon söz konusu değildir.

Anguilla, Antigua ve Barbuda, Avustralya, Avusturya, Barbados, Bermuda, Bulgaristan, Cayman Adaları, Hırvatistan, Dominika, Cebelitarık, Almanya, Grenada, Hong Kong, İzlanda, İzlanda, İsrail, Letonya, Madeira, Malta, Monserrat, Yeni Zelanda, Norveç Romanya, Singapur, Slovakya, Slovenya, Turks ve Caicos Adaları.

İngiltere, Türkiye'yi kırmızıdan çıkararak seyahat kısıtlamalarını hafifletmeye hazırlanıyor

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK