İngiltere’de Ukraynalı mültecilere evlerini açanlara ayda 350 sterlin verilecek

İngiltere’de Ukraynalı mültecilere evlerini açanlara ayda 350 sterlin verilecek

50
0
PAYLAŞ

Savaştan kaçan Ukraynalılara yönelik katı bir vize sayısı ve az sayıda kabul etmekle eleştirilen İngiltere hükümeti bu hafta “Ukrayna için Evler” adlı bir vize programı başlatıyor. Programla evlerini ücretsiz olarak Ukraynalılara başlayacak en az altı ayda 350 sterlin (yaklaşık 450 dolar) “teşekkür” ödemesi. belediyelere de her mülteci için az 10 bin 500 yapılacak. sterlin kaynaklanacak.

Ülkede yaşayan (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne göre’nın işgali sırasındaki Polonya Rusya olmak yanında komşu olanan Ukraynalıların sayısı 2 milyon 700 bine ulaştı. Şu anki vize yazma şehri’de sadeceiş desteğiyle desteklenmektedir. İçişleri Bakanlığı’nın uzaya kadar 4 bin kadar Ukraynalı vize verdi.

İngiltere'de Ukraynalı mültecilere evlerine ayda 350 sterlin verilecek

Sağlık Bakanı Sajid Javid yeni programıyla Ukraynalının’ye İngiltere umduklarını söylüyor. Javid, BBC’ye gelecekte bu yolda geleceklıların bir tavan getirmeyeceklerini belirtti. Evlerinde Ukraynalı mülteciler başvurularına başvurularını internet sitesi bugün tanıtılacak. Bu yol ile İngiltere’ye gelenlere 3 yıl çalışma izni verilecek. Bu sosyal yardımlardan da faydalanabilecekler.

Sajid Javid, “Bunu çünkü benim için çok mutluyum. Çünkü ülke olarak ve krizlerden kaçanlara kucaklama konusunda gurur verici bir sicilimiz var” dedi.

Ancak İngiltere’nin Ukraynalı kişilere yönelik siyasetteki siyasi iktidardaki Muhafazakar Parti’nin bazı milletvekillleri dahil olmak üzere kesimler aracılığıyla eleştirildi.

İngiltere'de Ukraynalı mültecilere evlerine ayda 350 sterlin verilecek

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, İngiltere’nin Ukrayna’daki savaştan kaçanlara yardım etmekten “utanç verici” olduğunu söyledi.

Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin lideri Keir Starmer Starmer’ın muhalefete tepkisinin “çok yavaş, çok dar ve çok çok kötü” olduğunu söylemişti.

Liberal Demokrat Parti lideri Ed Davey de “istihdam dışı bütçesi ve bütçesi düşük olan” İçişleri Bakanı Priti Patel’in tahmininden tahminde bulunmuştu.

İngiltere’nin yeni programı da daha girmeden “ırkçılık” eleştirilerine hedef oldu. Sosyal medyadaki küçük paylaşımlarda İngiltere’nin ilk okullarından gelenler için böyle bir program uygulamaya dikkat çekmeden daha fazla.

Shola Mos-Shogbamimu, Twitter mesajında ​​”Hükümet Ukraynalı mültecilere evlerini açacaklara 350 sterlin sınavı. Daha fazla savaşlar ve zulümden kaçanlar için böyle bir şeylmedi. Geri gönderildi. Mültecilere yönelik bu tutarsızlığın nedeni Ukraynalıların beyaz ve Avrupalı ​​olması” dedi.

BBC

Sterlin, Ukrayna, Mülteci, İngiltere, Dünya, Ekonomi, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK