İstanbul’da okul servisi ücretlerine yüzde 15 zam! En ucuz 421 lira olacak

İstanbul’da okul servisi ücretlerine yüzde 15 zam! En ucuz 421 lira olacak

194
0
PAYLAŞ

istanbul Araç İşçileri Genel Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk de İstanbul’daki okulların ücret normları hakkında bilgi verdi. Bu süreçte koronavirüs salgınından en çok zarar gören üst düzey brokerlerin hizmetlerini bildiren Öztürk, 20 aydır göreve hazır olduklarını söyledi.

Bu yıl yüz yüze eğitime dönmeyi ve normale dönmeyi umduğunu fark eden Öztürk, “Okullarla sözleşmemiz var, çıkamıyoruz. Görev isteniyor, yeterli öğrenci yok, eğitimler verilmiş. 3-5 kişi ile çalıştık Hizmet Kalitesi Kabul edilebilir ve beklenen hizmet arasında çok büyük bir uçurum var. “Umarım bu yıl böyle şeyler yaşamayız. Muharrem ayında bereket ayıdır. Fırsatı bekleyelim, birlikte çalışalım.’ dedi.

Şehirde okul servis ücretlerinin uygulamada iken geçen yıla göre yüzde 15 arttığını ifade eden Öztürk, sözlerine şöyle devam etti;

“İnşallah bu sene yüz yüze eğitim başlarsa fiyatlar genel olarak 0-1 km 312 lira, 0-3 km 348 lira, 3-5 km 370 lira en uzun mesafe 23 lira. -25 ​​öğrenci. mil, çok öğrenci olmasa bile 748 liraya kadar çıkacak.Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden hostes ücretinin yüzde 35’i ekleniyor.Artıştan memnun değil giderlerimiz yaklaşık yüzde 40 arttı” dedi.

Öztürk evet, İstanbul’daki en ucuz okul hostes ücreti ile 421 lira olacağını belirtti.

İstanbul'a okul servis ücretlerine yüzde 15 zam!  En ucuzu 421 lira olacakİSAROD Başkanı Hamza Öztürk

Covid-19 ile mücadelede ulaşım hizmetini reddeden Öztürk, araçlarda maske bulunduğunu ve araçlara bazı bilgilendirici fotoğrafların yapıştırıldığını söyledi. Servis araçlarında oturmaya başlayan, hep aynı yerde oturan ve eğitimde yer değiştiremeyen bir öğrenciyi gösteren Öztürk, “İstanbul hükümetimizin bu hafta düzenlediği toplantıda. Her şeyden önce şoförler ve yöneticiler. Otobüsümüz aşı olmak istiyor. Heyete teslim edeceğiz.” Bu ay sonuna kadar. Daha sonra çalışmaya devam edelim. Aşı kartı olmayanlar okul talepleri için günlük olarak PCR doğrulaması yapacaktır. Aksi takdirde çalıştırmamız mümkün olmayacaktır. Aşı olmaya gerek yoktur. Bu arada ailelerimize çocuklarını bize teslim edebileceklerine dair güvence veriyoruz.

ztürk, ztürk’ün İstanbul’daki okullarda ehliyet sahibi olmasını, okullara araç dağıtmak için hizmet vermelerini, taksi veya korsan araçların korsanlık hizmeti olmayacağını talep etti. Daha ucuz ulaşım için.

İstanbul’da okul servisinde çalışan otobüs şoförlerinden varış yeri belgesi almalarının istendiğini belirten Ztürk, şunları kaydetti:

“Ama alkol ya da uyuşturucu kullanıp kullanmadığına, kişilerin çalışma izni olup olmamasına bağlı. Veya kronik bir rahatsızlığı var mı? Servis şoförlerimiz ve komiserlerimiz tarafından sağlık raporu isteniyor. Yoksa alkol ruhsatı var mı? “Türkiye Cumhuriyeti Türk Ceza Kanunu’nun 103, 104, 107, 108, 109. ve Kabahatler Kanunu’nun 35. maddelerini ihlal eder mi?’ Adli sicil kaydımız olacak. Onları kullanıyoruz.”

İstanbul'a okul servis ücretlerine yüzde 15 zam!  En ucuzu 421 lira olacak

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK