İstanbul’da ulaşıma yüzde 50’lik zam teklifi bir kez daha reddedildi, İmamoğlu’ndan anında...

İstanbul’da ulaşıma yüzde 50’lik zam teklifi bir kez daha reddedildi, İmamoğlu’ndan anında tepki geldi

45
0
PAYLAŞ

Toplu Hizmetleri Müdürlüğü’nce (TUHİM), Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)toplantısında akaryakıta gelen zamlar, ÖTV muafiyeti gibi elektronik bilet, taksi, dolmuş ve minibüs yöneticilerine yeniden değerleme açısından ise yüzde 50, servis görevlilerine yüzde 40 zam önerildi.

Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle indirimli toplu taşıma ekiplerine ek zammın gündemde olduğu toplantıda düzenlenen Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, ”Petrol varil fiyatları yukarı. Biz eğitim olarak bu teşvikk. 24 Aralık’ta 11 lira olan motorin 20 lirayı geçti. Akaryakıta yüzde 100 zam geldi. Yedek parça ve işçiliğe yüzde 100 zam geldi. Biz mağduruz zam istiyoruz. Topladığımız ücretin yüzde 60-70’ni akaryakıta veriyor. Emekçi şoför yetiştiremez” dedi.

Özel Halkü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık, ”Öğrenci yaşının dolu olması gerekiyor. Şu oranlar konusunda ne anlayacaksınız. Biz aşağıda. Lütfen buradan zamdan gelebilir” dedi.

Müzakerelerin ardından teklif, oy çokluğuyla reddedildi. Öte yandan, görüşülen “Adalar İlçesi Bisiklet Kiralama Yönergesi Revizyon Teklifi” de oy birliği ile kabul edildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, alınan karara sosyal medyadan yavaş yavaş tepki verdi. İmamoğlu, “İETT’yi, metroyu, deniz ulaşımını, taksi dolmuş ve otobüs esnafımızı batırmaya kararlara imza atanları kınıyorum. Bu olaydan sonra İstanbul’da toplu taşımada yaşanacakacak her türlü meselese müsebbibi, hakikatini siyasete teslim malum UKOME üyelerine yöneliktir. kullanımları.

İBB’nin tam biletleri 50 zam onaylanır, öğrenci, aylık mavi abonman ve öğrenci kartları olacak:

  • İstanbul Kart Tam: 8,22 TL
  • İstanbul Kart Öğrenci: 4 TL
  • İstanbul Kart Sosyal: 5,88 TL
  • Mavi Kart Tam: 645 TL
  • Mavi Kart Öğrenci: 117 TL
  • Mavi Kart Sosyal: 400

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Minibüs, Taksi, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK