Kamuya borcu olanlar dikkat! Yapılandırma için son 10 güne girildi

Kamuya borcu olanlar dikkat! Yapılandırma için son 10 güne girildi

85
0
PAYLAŞ

Belediye borçlarını ödemeye başladı. Kanuna göre, Nisan ve öncesinde vadesi gelen ancak henüz ödenmemiş veya henüz ödenmemiş öğrenim ve katkı kredisi borçları geri ödenebilir.

Nisan ve öncesinde tamamlanan ödül sigortası, Genel Sigorta Ödülü, İşsizlik Sigortası Ödülü, 30 Nisan ve öncesinde işlenen fiiller için İdari Limitler (trafik gibi), kaza, iş, meslek hastalığı veya maluliyetten doğan alacak rücuları ve çok sayıda alacaklı alacakları Daha önce durdurulan hizmet sürelerinin, isteğe bağlı primlerin ve sigorta ve toplulukların geri getirilmesi sonucu ortaya çıkan öğrenci kredileri, nakit veya taksitli olarak ödenebilir.

Uygulamada en fazla 18 eşit ödeme yapılabilmektedir. İlk taksit 30 Eylül 2021’e kadar, kalan taksitler iki ay sonra ödenecek. Peşin ödemeler daha karlı olacaktır. 30 Eylül 2021 tarihinde borcun tamamının ödenmesi durumunda borç katsayısı uygulanmayacaktır.

Başvurular, hedeflenen Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan 31 Ağustos 2021 tarihine kadar kod ve şifre ile yapılabilir. Ayrıca interaktif bir ısmarlama e-devlete girmek için gümrük idaresine doğrudan posta veya diğer müşteriler aracılığıyla başvuru yapılabilir.

Cumhuriyete borçlu olanlara dikkat!  Yapılandırmaya girilen son 10 gün

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK