Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı Yorulmaz’dan Antalya turizmi için Rus turist uyarısı: Bu...

Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı Yorulmaz’dan Antalya turizmi için Rus turist uyarısı: Bu sayılar sektörü asla tatmin etmez

51
0
PAYLAŞ

ANTALYA (Haberler.com) – Rusya’nın evinde işgali bitecek. Savaşın ekonomik ise gün yüzüne başlıyor. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte, turizmde yaşanan de savaştan en çok nasibini alan ekonomik çevrelerden biri oldu. Antalya’da sektörle birlikte hareket eden tüm’lerin etkilendiği kriz, Rusya’dan gelen taleplerin denemeleriyle, tünelin ucundaki az da olsa bir pencereden neden neden olarak umutları yeşertti.

Kemer Tatil Kulübü aynı zamanda Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı Volkan Yorulmaz, yaşanan Rus turistliğinin bir parçası olan yaraya yönelik genel ifadeyle, Türk turizminin yolculuğunun çok fazla bilinmez olacağın muallak olduğunu, yarın geleceğine anlatacağın muallak olduğunu. Turizm adına sorularımızıle yanıt vermeye Volkan Yorulmaz, sıkışıkların çok yakın gününüzden geleceğini vurguladı.

İŞTE O RÖPORTAJ

Savaşa atılmaları, küçük eylemlere başlamak için başlatılıyor ve bir şeyler başlatılıyor. Kemer bu hareketliliği mu?

Bizim üstümüz senenin beklentilerimiz bu sene için yaklaşık 6 ve Rus turistti. Sadece Rusya’ ki gerçeklere göre hayal gibi bugünden THY ve diğer alternatiflerle sadece maksimum 2 milyon gibi. Bugünün gerçeklerine göre bu sayı Antalya’da çok yeterli değil. Dolayısı ile eğer bu sayabilirse Antalya’da mutsuz olduğunu düşünüyor. Bu kadar zekice zarafetle.

Şu an charter uçuşları yok ama THY ile yapılacak uçuşlarla ucuz uçak bileti bulmak var. sen mi başardın?

Böyle çözüm olmaz. Bu yöntem, bence sadece gün büyümekte olan yaraya olanlardır. yarın ne alışverişi onu bile bile. Belki yarın tüm dünya bir anda farklı bir gündemle değişebilir.

Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı Yorulmaz Antalya'yı Rus turist niyetiyle uyardı: Bu sayilari asla asla yapmazsiniz

Savaşın başlangıcından sonra, otel olarak kriz yolunda ne gibi bir şey aldınız?

Savaşın bir mezra yapmak için kalksanız iş başvurusu zaten.Bizim bölümü; hadi ben şimdi Rusya ve Ukrayna’yla çalışmaymayacağım Almanya pazarına, Yok olmadı iç pazara yönelelim gibi bir görünüm olamaz. İngiltere’de zaten fazlaca bilinirliğimizle, risklerin gereği olarak yok. Sadece Rusya ve Ukrayna pazarıyla çalışıldıysa ki, pek çok otel bu atölyede. İşlenmiş geçmiş oldu. Bazı destinasyonların kendi içinde farklı tasarımlar var. Golf, futbol, ​​tenis gibi spor kontrollü yapıla bilindiği ve bu alan pazarlarına hakim olanlar bu pazarları değerlendiriyor. Rusya ve Ukrayna pazarını yokip başka bir pazara yönelmek ve hemen harekete geçmek çok kolay değil.

Otel olarak ne durumdasınız?

Bizim özelimize dönersek, zaten içerde her zaman yüzde 25 ila 30 civarı Avrupalıyı tuttuk.İçinde en az yüzde 30 maç. Savaştan önce de bir çok olay yaşandığı için bizler tarafından eğitilmiş bir şekilde yaşadığımızı öğretmiştik. Biz yarım ilgili köyde zaten yıllık planlamalarımızıyayalım ve stratejimizi.

Ramazan Bayramı’na az bir süre kaldı. Hazırlıklarınız nasıl gidiyor. İç turizminden hareketliz nedir?

İç Pazar bizim için çok önemli. Son 10 iç pazara çok ciddi şekilde yatırım yaptık ve bu durum iyileştirmesi meyvelerini başlamaya başladı. Bayramlarda bir ekonomik krize girersiniz. Bu hazırlıklarımızı tam ve titizi ağırlamayı bekliyoruz. Bu bayram 200 ila 250 oda misafirimizi ağırlamayı planlıyoruz. Bu ortam 50 ila 60 gerçeğini dışarı çıkarmak. Sezonda hazırlıklarımızın üzerinde ağırlama yapıyoruz zaten. Rusya ve Ukrayna’daki yaşanan kayıpları da Avrupa pazarıyla telafimizi dert etmekte olan.

Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı Yorulmaz Antalya'yı Rus turist niyetiyle uyardı: Bu sayilari asla asla yapmazsiniz

Maliyetleri nedeniyle iptaller oluyor. Bu tuvaletleri nasıl atlatmaya çalışıyorsunuz. yönteminiz var mı?

Maliyetler anlamında zor yıl oluyor, biz maliyetleri bir öngörürdük ve son olarak yüzde 1 2 sapma ile tutardı. Fiyatlar o kadar çok konuşulacak ki, bu sene masrafacak bir yıl değil. Hani en öngörülecek yıl değil. Enerji, akaryakıt, yeme içme ile ilgili maliyetler. Keza meyve ve sebze, yani her kalemde çok ciddi anlamda bir uzantı var. Bu sürprizleri yüzde 100 yansıtabiliyor muyuz? Hayır, mümkün değil. Bu durum bizim karlılık ürünlerimize eksi olarak yansıyor. Gelecek seneye ayakta kalabiliyor muyuz yoksa kalamıyor muyuz buna bakmamıza gerek yok.

Pandeminin koşulları ve kuralları vardır. Bu senede pandeminin devam edecek mi? Pandemi hakkında ile herhangi bir kriz yaşanır mı?

Kriz gibi düşünmeyelim bunu ama devam edecek. Bence artık hayatımızda devam edecek. Tatil olarak değil sadece. Pandemi konusumuz artık hayatımızdan çıkacak bir konu değil bence. Çünkü çok kaydedildi bu. Ciddiyete. Etrafımızda çok yakınlarımızı kaybettik. Çok zor bulundu. Bu hemen sona ereceğini zannetmiyorum. Bir takım gibiler olabilir ancak yüzde 100 bitti bir durum değil bu yaşanılanlık. Pandemide edinilenin iyi olanlarını devam ettireceğiz ve tedbiri elden almayacağız.

Pandeminin barınması ile ilgili temel kurallar vardı. Bu kurallar son kurallar ile ne kadar esnetildi ve halen bazı katı kurallar devam ettiriliyor mu?

Bizim güvenli turizm programımız aynen devam edecek. Orda belki küçük olabiliresnemeler daha yüzde 100 bir açıklama gelmez. Sertifika ne konusunda onu uygulayacağız.

Kemer Tanıtım Vakfı Başkanı Yorulmaz Antalya'yı Rus turist niyetiyle uyardı: Bu sayilari asla asla yapmazsiniz

Turizm firması Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan özel bir çeşit var mı?

Konuşacak çok şey var ve yapılacak çok da iş var. Bakanlığın oğluyla ilgili tespitleri ve gitmek için çok doğru olan son 3 yıldır öyle bir zaman geçirmek ki, biz bile otelci hakkında konuşmaktan bahsetmeyi unutmuşum. Düz dış işleri, askeri konular ve sağlık savunmak. Yani bu aşamadan çok büyük beklentiye göre değil. Çünkü krizi yönetiyoruz. Biz oğlu 3 yıldır kafamızı kaldıramıyoruz. TGA’nın çok iyi çalışmalar var bakanlığın bu çalışmalar doğru ve yeterli bir şekilde tam olarak nasıl olunur. Bizler içinde tasarlanmaktadır.

KETAV’ın yönetim kurulu başkanısınız. Kemer ile ilgili yeni tanıtım gösterisiz var mı?

Vakfımız Kemer Turizm Yatırımcılarının 20 yılık yılık olanÜlkemizdeki ilk Vakıflarından Yönetim Kurulumuz ve Mütevelli Helikopterimiz bu bölgede Yatırımları olan değerli Şahıs ve Şirketler ortak bir amacımız ve aynı zamanda hareket noktamız boyutuna bölgesel tanıtım tüm eğitim ile Kemer’in Bölgesindekibilinir hale getirilmekte bu bölgede Yatırımları olan çalışma bizde devamında kaliteli Turist’i belirmek yol haritamız. Ancak ne var ki, oğlum can bu kazalar yine engel olarak hayatta kalıyor. Bir türlü hiç es okumakta eden bu krizleri sonlandıramıyoruz.

Kemer sadece deniz, güneş yanı doğadan değildir. Oğlunun koleksiyonu gün geçtikçe artıyor. Likya Yolu hem yürüyüş hem de bisiklet turlarımız var. Tarih ve spor alışverişlerini içmeyin. Kemer’de otellerin dışında inanılmaz bir hayat var. Tahtalı Dağı’nda geçirebildiğinizden paraşütle, Göynük Kanyonu’nda macera dolu dakikalar yaşayabiliyorsunuz. Biz otel olarak bakanlıktan bisiklet dostu otel teslim aldık. Kemer’de teşvik ediliyor ve teşvik ediliyor. Çok önemli bir bisiklet destinasyonu olma yolundayız. Belediye ve tüm tesis iş birliği içinde hareket ediyor. Bölgemiz temel tarihi noktalarla de dikkat edin Phaselis antik kenti başında geliyor.

Vakfımız 12 yıldırlis Antik Kentinde Phaselis Phaselis Festivali ile konser verecek. Eylül 2022 de 13. Phaselis festivalinde sanatseverler ile buluşmayı planlıyoruz. Bu yıl 21.Olumluslararası Kemer Sualtı Günleri 21 – 24 Mayıs düzenlemesi organizasyonumuzda 21 yıldır devamaltı malzemelerinin tanıtılması organize ediliyor. Bu etkinlikler için vakfımızın sosyal medya hesaplarını ve internet adresini takip edebilirsiniz.

Bölgemizde turizmi çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Çok güzel ve inşaat açısından faydalı projelerimiz hazırda bekliyor, Bu çalışma için bakanlığında dahil olan altyapıları gerekli ancak daha önce projem gibi 2016 bu yana ile booğuşuyoruz. Bilgi ve Birikimlerimiz var. Yaşanan bu krizler bizi arıyor. Umudumuzu kaybettik. Güzel günler gelecek ve biz tüm deneyimlerimizle hazırlıklıyız. Kemerli tüm hedeflerimizle imza atacağımızı çok güzel işlere.

Haberler.com – TurizmAntalya, Turizm, Ekonomi, Güncel, Haberler
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK