Kira krizi derinleşiyor! Emlakçılar odası başkanı en sonunda olacakları anlattı: Gelinler, eltiler,...

Kira krizi derinleşiyor! Emlakçılar odası başkanı en sonunda olacakları anlattı: Gelinler, eltiler, kaynanalar birlikte yaşayacak

37
0
PAYLAŞ

İSTANBUL (Haberler.com) – Türkiye’de ekonomi eğitimden sonra nihai kiralamakda da bitmek üzere oluştu. Önceki sene 2 bin 500 TL’den kiraya verilen daireler, 8 bin TL’ye kadar yükseldi. Hal bu olacaklar da zora girdi.

Cumhuriyet’ten Şehriban Kıraç’ın haberine göre, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, fahiş üreticisi ev kiralayan ikincilerin aydan itibaren kirayı ödeyemez duruma geldiği vurgulandı.

“Bu problemlerin göz önünde bulundurulması nedeniyle büyük bugün yaşanacak” diyen Aşa, şu ifadeleri kullanırlar: “Kiralar tavan yüksek düşünüyor. işçi, çalışan çalışan öğrenci, nasıl bu kiraları ödesinler?”

Evi kiralayıp ikinci ayından itibaren kirayı ödeyemiyorlar. Gerçekten bu kiralar ödenecek gibi değil. Çok sayıda yürütme tahliye davaları var. Bu davalar daha da artacak, çünkü kirayı verenler gün geçtikçe artıyor. İşçinin, çalışanın maaşı olan ücretler burada sorun çıkıyor. Bu tür sorunlardan daha çok fazla gidiyor. Yakında göreceksiniz, mahkemelerde bu davalardan geçilmeyecek.

Artık bir ev eşyası fiyatı değiştiriyor. Özellikle satılık evlerde tapuda geçen ev sahiplerinde çok fazla artış var. Günlük anlık fiyat artırıyorlar. Her yemekli bir piyasa var.

Düğüne yaklaşma, ev zaten yok, bu gidişle tekrar geniş aileye geçilecek, gelinler, eltiler, kaynanalar birlikte yaşayacaklar. yalnızlar da ev arkadaşı arıyor. Öğrenciler daha fazla arkadaşla dışarı çıkıyor. “

Kira derinleşiyor!  Emlakçılar odası en son olacakları anlattı: Gelinler, eltiler, kaynanalar birlikte yaşayacaklar

Haberler.com – Ekonomiİstanbul, şehir, Ekonomi, Güncel, Haberler

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK