Kızılay’dan Genel Başkan Kerem Kınık hakkındaki “13 ayrı maaş alıyor” iddiasına yanıt:...

Kızılay’dan Genel Başkan Kerem Kınık hakkındaki “13 ayrı maaş alıyor” iddiasına yanıt: Tek yerden maaş alıyor

115
0
PAYLAŞ

Kızılay Başkan Kerem Kınık’ın İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı 13 farklı şirkette vekil olarak kayıtlı olduğu ve 13 farklı şirketten maaş aldığı iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, siyasi partilerin Türkiye Ulusal Kongresi’nde soru önergesi olarak öne sürdükleri iddiaların, sorgulama için hazırlanan anketteki gerçeği ve bilgileri hiçbir şekilde yansıtmadığı ileri sürüldü. İstanbul ve Ankara Ticaret Odalarının anıtları aslında ondan çok uzak.

“12’si İstanbul’da, 1’i Ankara Ticaret Odası’nda bulunan şirketlerin bazı anıtları yıllar önce kapatılmıştı ve bu anıtların bir kısmı eskimişti. Diğer anıtlar ise Kınık’ın doğal olarak yönetim kuruluna başkanlık ettiği anıtlardır. Kızıldeniz Başkanı; Türkiye Kızılay Kurumu’na gelir sağlamak amacıyla oluşturulan Kızılay Yatırım AŞ Üyeleri hakkında bilgiler. Kınık, Üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde görevlidir ve sadece maaş almaktadır. Pazarlığın yasal sınırlarının çok altında kalan Kızılay Yatırım AŞ’den doğan ek yedekler, süreçteki yasal kesintilerin ardından yeniden insani yardıma dönüştürülmektedir. Rubeus Crescent gibi önemli bir kurumun başkanı olarak böyle bir hakkın nihai hükmün verildiği bilgilerin gazetelerin başında ilan edilmesi derginin ilkelerine hiçbir şekilde aykırı değildir. tutularak elde edilmez. Kızılay’ın şubelerine aittir. Bu konuda Kızılay ve Başkan Kınık, haklarını sonuna kadar kullanacaklardır.

Kınık yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı Derneği başkanlığı görevinden dolayı herhangi bir ücret almadığını ve gönüllü olarak insani yardım kuruluşu olarak görevini yerine getirdiğini iddia etti.

Türk Kızılayı, afet sonrası milletinin yaralarını sarmak için koştuğunda, bu gerçekçi değildir. Haberler Talebin yeniden yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bir buçuk asırlık bağ, Kızılay’dan ve halkından koparılmak isteniyor. Kızılay gece gündüz her türlü belaya uğruyor; önce Karadeniz’de sel, sonra orman yangınları, sonra yine Karadeniz’de. Görülmemiş olan bu seferin elde edilmiş olması ve muhtaçlara bir lütuf olmamasıdır ki, bu lütfun yorumunu milletimize bırakıyoruz. Haberler Tüm haklarımızı sonuna kadar hatırlayacağız ve hayırseverlerimize yaptıkları tüm iyi şeylerin adil bir yeri olduğunu bir kez daha hatırlatacağız.”

Kızıldeniz Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Kınık Hakkında

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK