Mahkeme, kayyum heyetinin THK’nın gayrimenkullerini ve uçaklarını satma talebini bir kez daha...

Mahkeme, kayyum heyetinin THK’nın gayrimenkullerini ve uçaklarını satma talebini bir kez daha reddetti

50
0
PAYLAŞ

Türk Hava Kurumu’nu bizzat yönetmekle görevli eski bakan komiser Cenap Açı’ya komiserin başkanlık ettiği Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi, 27 Temmuz’da aldığı kararla aynı komisyonun kurum malının satılması talebine de izin vermedi. . borçlu THK’nın Antalya, İzmir, Bodrum ve Köyceğiz gibi Türkiye’nin en güzel köşelerinde bulunan 44 çiftliğin satışını durdurma kararını reddettiği ortaya çıktı.

MAHKEME TEKRAR REDDEDİLDİ

Sözcü’de yer aldı Haberlerikinci; Mudi, temyiz dilekçesinde, gayrimenkul satışına ek olarak 14 uçağın satışı ve 2 yeni eğitim uçağı alımı için izin istedi. Ancak mahkeme, komiserin talebini bir kez daha reddetti.

Ankara IX. Sulh Hukuk Mahkemesi, 9 Ağustos 2021 tarihli ek kararında dilekçeye ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı;

“Asliye Hukuk Mahkemesi’nden döndükten sonra yeni bir dilekçe mahiyetindeki hava aracının alım satımına ilişkin talep, bilirkişi görüşü ve yerinde inceleme ile değerlendirilebilir. Eksik bilgi ve belge alındı. ”

“STOKTA ÖDÜL PERDE”

THK Komiseri tarafından dağıtıldığını belirten THK Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Duman, kararı şu şekilde değerlendirdi:

Komiserlerin talepleri mahkemelerin koruma ve özeni ile kesildi. THK Mevduat Komiseri, yerinde yayınlanan THK ilanı ve resmi gazeteler ile en pahalı 44 THK mülkünü ihale yoluyla satacaklarını açıkladı. Güvenlik mercii olan Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi, konuyu gazetecilere açıkladıktan sonra, THK gayrimenkulünün kayyumlara satılamayacağına karar verdi. Denge sorununun çok daha derin olduğu ortaya çıktı. Komiser, mahkeme heyetinden sadece gayrimenkul satışına izin vermesini talep etmedi. Aynı zamanda halk bugünlerde neden THK uçakları uçurmuyorsun diye sorunca 2 yeni uçak alıp 14 uçak satmaya başladı. Ayrıca, uçağın yıllık sigorta masraflarını ödemekten imtina ediyor. Vazgeç!

“otorite otoriteden yoksundur”

Neyse ki Ankara’da hakimler var. Denetleme mercii olan Ankara 9. Asliye Hukuk Mahkemesi koruma mercii hakimin kararını orada bulmuş; Ev yanarken, yangını yassı demir hurdası fiyatına THK’ya satmaya çalışan THK komiseri, tüm talepleri reddederek kayyumun böyle bir yetkiye sahip olamayacağını emretti. Kararda, aradan iki yıl geçmesine rağmen mütevelli heyetinin, atama niyetine karşı, süresi geçmiş olmasına rağmen, olağan genel kurul için dahi olsa, olağanüstü genel kurul hazırlıkları yaptığı ortaya çıktı.

Mahkeme, komiserin mülkü ve daireyi THK'ya satma talebini bir kez daha reddetti.

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK