Memur-Sen’den memurların maaş zammına ilişkin ilk yorum: Yüzde 28’lik iyileştirme anlamına geliyor

Memur-Sen’den memurların maaş zammına ilişkin ilk yorum: Yüzde 28’lik iyileştirme anlamına geliyor

74
0
PAYLAŞ

6 Emekli memurların maaş artışlarının 2022 ve 2023 yıllarında belirlendiği toplu iş sözleşmesinin feshi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur-Sen ve Türkiye’nin Kamu-Sen konfederasyonu arasında sözleşme imzalandı.

Memur ve memur maaşlarına 2022’nin ilk altı ayında %5, ikinci altı ayında %7, 2023’ün ilk altı ayında %8, ikinci altı ayında %6 ve farklar zamlandı. Artıyor. .

Memur-Sen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yalçın, zammı tahmin ederek, “Sürecimiz bu süreci tamamlamaya yetmiyor. Geniş bir alanı kapsıyor. Bakanımız 2022 için 5+7, 2023 için 8+6 profili paylaştı. Hayırlı olsun. Bu yıl ikincisi için yüzde sekizlik bir iyileşme de bu konudaki beklentilerimizi gösteriyor.Bu konuyla ilgili yaptığımız görüşmelerde bu konudaki endişe ve beklentimizin bakanımızla görüşme şeklimize de yansıdığını görüyoruz. . Ve tüm sözleşmeli kişileri dahil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve sözleşmeli metne dikkat edeceğiz.” . dedi.

Devam eden açıklamada Yalçın, “2022 yılına kadar tamamlanması gereken 3 bin 600 gösterge daha koyduk. Bu konuda karar verildi, sınırda çok çalışacağız. Yönetim süreci bir şekilde tatmin edecek. Yukarıdaki rakam yüzde 26’ya tekabül ediyor Toplu sözleşmeden aylık iki puanlık bir iyileştirme ile en düşük memur maaşında yüzde 28’lik bir iyileşme olacak. dedi.

Memur-Sen'den memur maaş artışına ilişkin ilk açıklama: Yüzde 28'lik bir iyileşme anlamına geliyor

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Mesut Şahin
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK