MNG Kargo’nun ardından bir siber saldırı da Sinoz Kozmetik’e! 1.35 milyon kişinin...

MNG Kargo’nun ardından bir siber saldırı da Sinoz Kozmetik’e! 1.35 milyon kişinin bilgileri çalındı

44
0
PAYLAŞ

MNG Kargo’nun siber saldırıya uğradığını açıklamasının ardından aynı gün siber saldırı gerçekleşti. HaberlerBen de Sinoz Kozmetik’ten geldim. Bir siber saldırıdan Kişisel Verileri Koruma Derneği’ne yapılan açıklamada, bazı müşterilerinin biletlerine ve kişisel bilgilerine yer verileceği açıklandı. Açıklamada, müşteri bilgilerinin açık porttan veri tabanına sızdığı bildiriliyor ve veri tabanı güncelleme sırasında yakalanıyor.

1.35 MİLYON etkilendi

Sinoz Kozmetik’e yapılan siber saldırı, 23 Ağustos’ta gerçekleştirilen güncellemenin ardından tarama veri tabanındaki kayıtlar incelenerek tespit edildi. İhlal edildiği bildirilen kişi sayısı ise 1 milyon 352 358 milyon. Hasarlı kişisel bilgilerin, potansiyel müşteri ve müşterilerle ilgili adınız, soyadınız, e-posta adresiniz ve cep telefonu bilgileriniz olduğu not edilmiştir.

MNG KARGO’YA DA SİBER SALDIRI

Öte yandan MNG Kargo bu sabah bazı müşterilerinin biletlerine ve kişisel bilgilerine yer verildiğini duyurdu. MNG Kargo’dan yapılan açıklamada, müşteri hesaplarına yetkisiz erişimi olan kişi veya kişiler tarafından veri ihlallerinin bir nevi “sızma” olduğu bildirildi.

İhlal 23 Ağustos’ta müşteri tarafından 15 Ağustos’ta yapılan sorgulama ve faturaların “ad-soyad, e-posta, telefon numarası” bilgilerinin sözlü olarak bildirilmesi sonucu duyuruldu. yaralı alıcılar etkilenir. MNG Kargo’da siber saldırılardan etkilenen kişi sayısı tespit edilemedi.

MNG Kargo'dan sonra Sinoz Kozmetik'e bir siber saldırı daha!  1,35 milyon kişinin bilgileri çalındı

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK