Müteahhitler ‘grev’ tarihini açıkladı

Müteahhitler ‘grev’ tarihini açıkladı

90
0
PAYLAŞ

Girişimciler “grev” tarihini açıkladı

Girişimciler “grev” tarihini açıkladı

Aylardır yükselen çimento fiyatlarından şikayet eden ve fiyatların “makul seviyelere düşmemesi” durumunda işi bırakacaklarının sinyalini veren girişimciler, bugün boykota başlayacakları tarihi açıkladı. IMKON üyeleri 15 günlük boykotlarına 9 Eylül’de başlayacak. İMKON Başkanı Tellioğlu, sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, boykotun 40 ilde 120 bin üyeyi kapsadığını söyledi.

Girişimciler

Ağustos ortasında çimento fiyatlarındaki artışı protesto etmek için işten ayrılacaklarının sinyalini veren müteahhitler, “grev” kararı aldı.

Sozcu.com.tr’nin edindiği bilgiye göre İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nun (İMKON) boykotu 9 Eylül’de başlayacak ve 15 gün sürecek. İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, Sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Boykot, yaklaşık 40 ilde konfederasyonumuzun 120 bin üyesini kapsayacak.

Söz konusu toplantı bu sabah gerçekleşti. Öğle saatlerinde MKON yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında bir istişare toplantısı yaptıklarını söyledi.

AYLARDIR ÇÖZÜM BEKLİYORLAR

Bu hafta başında sozcu.com.tr’ye açıklama yapan Tellioğlu, 2 Eylül’de Anadolu’dan sendika liderlerinin geniş katılımıyla Ankara’daki genel müdürlüklerinde yapacakları basın toplantısında grev tarihini açıklayacaklarını söyledi. . .

Girişimcilerin boykot edilmesinin temel nedeni çimento fiyatlarındaki artıştır.

Geçen yıl çimento fiyatlarındaki artışın yüzde 200’e yaklaştığını ifade eden Tellioğlu, fiyatlar düşmediği takdirde inşaatı durduracaklarını açıkladı.

Çimento sektörüne gelince, “Kimse çimento sektörünü kendi çıkarları için hedef alamaz” açıklaması yapıldı. TÜRKÇİMENTO ve ÇEİS’ten yapılan açıklamada, müteahhitlerin açıkladığı rakamların doğru olmadığı belirtildi.

BOYKOT POSTERLERİ BİLE HAZIR

Aylardır çimento fiyatlarındaki sert artışlardan rahatsız olduğunu ancak çimento fiyatlarının yükselmeye devam ettiğini dile getiren Tellioğlu, sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülke genelinde yaşanan sel ve yangınlarda çalışmayı bırakmamız doğru olmaz. Bu nedenle iş durdurma eylemimizi erteledik. Binalara asmak için boykot afişlerinin hazırlanmasına kadar planladık. 30-40 ilin şehir merkezlerindeki yapıların önemli bir kısmına görünen bu afişleri asacağız. “

Girişimciler 2 Eylül'de “grev” tarihlerini açıklayacaklar: Posterler hazır! ilginizi çekebilir Girişimciler “grev” tarihlerini 2 Eylül’de açıklayacak: Posterler hazır! Müteahhitlerden ilginizi çekebilir Müteahhitlerden “İnşaatı durduracağız” uyarısı Çimento üreticileri müteahhitlerin boykot tehdidine yanıt verdi ilginizi çekebilir Çimento üreticileri müteahhitlerin boykot tehdidine yanıt verdi

Ankara Ekonomisinde Ağustos’ta Protesto Yangını

Girişimciler “grev” tarihini açıkladı

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK